Panattoni Park Ruda Śląska V w realizacji

30.08.2023

Panattoni Park Ruda Śląska V obejmie dwa obiekty o łącznej powierzchni 67 000 m². Jeden z budynków kompleksu wynajęła już firma REGESTA.

 

Panattoni Park Ruda Śląska V

 

Panattoni Park Ruda Śląska V to już piąty tego typu obiekt wybudowany przez firmę PanattOni w Rudzie Śląskiej. W ramach projektu powstaną 2 budynki o łącznej powierzchni 67 000 m². Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku w I kwartale 2024 r. i będzie mieć 33 000 m². Zajmie go REGESTA, firma z branży TSL, dla której deweloper dostarczył wcześniej 17 000 m² w Tychach. Realizacja w ramach Panattoni Park Ruda Śląska V będzie pierwszym tak dużym centrum logistycznym firmy. Operator logistyczny przeniesie do nowej lokalizacji swoje regionalne operacje oraz bazę floty pojazdów.

Atutem kompleksu będzie bardzo wysoki standard potwierdzony certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. W obiekcie zastosowane zostaną rozwiązania z zakresu energooszczędności oraz oszczędności wody, a deweloper zadba także o obniżenie emisji CO2 zarówno poprzez optymalizację procesu budowy, jak i wdrożenie najnowszych technologii w budynkach.

Panattoni Park Ruda Śląska V położony będzie w sąsiedztwie autostrady A4 i w odległości 15 km od autostrady A1, co pozwala na sprawną dystrybucję na rynkach krajowym i zagranicznych. Dojazd do granicy z Czechami zajmuje ok. 30 minut.

Na rozpoczętą pod koniec lipca 2023 r. realizację parku bank Santander udzielił kredytu na kwotę 30 mln euro.

Województwo śląskie to pierwszy region, w którym firma Panattoni przekroczyła 2,5 mln m², z czego ponad 160 000 m² w Rudzie Śląskiej. W ciągu ostatniego roku w jednym z tutejszych parków otwarte zostało centrum logistyczne i nadrukowe firmy midocean, hurtownika spersonalizowanych artykułów promocyjnych i tekstyliów, które zajęło 40 500 m².

Dostarczona dotychczas przez Panattoni w Rudzie Śląskiej powierzchnia została już w całości wynajęta.

 

Źródło: Panattoni

 

Czytaj także:

Cognor SA buduje w Siemianowicach Śląskich nową walcownię

Dobra Nowina I – nowy zakład w Elblągu

City Point Targówek w budowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in