Infinity we Wrocławiu oddany do użytkowania

08.08.2023

Biurowiec Infinity uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Powierzchnia najmu wynosi blisko 22 000 m².

 

Infinity

 

Infinity wyróżnia elegancka i bardzo charakterystyczna bryła, nawiązująca do znaku nieskończoności. Biurowiec zlokalizowany jest w pobliżu placu Jana Pawła II, przy ul. Legnickiej 16 we Wrocławiu. Ten siedmiokondygnacyjny budynek biurowy klasy A ma m.in. 18 727 m² powierzchni biurowej, 1561 m² powierzchni handlowo-usługowej oraz trzypoziomowy podziemny garaż z 311 miejscami parkingowymi (w tym miejscami ze stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych). Dla rowerzystów powstało 128 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie w podcieniu budynku wraz z szatniami i prysznicami na poziomie –1. Biurowiec Infinity był realizowany zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, a także certyfikacji WELL Health-Safety, potwierdzającej wysoki standard procedur bezpieczeństwa.

 

Infinity

 

W Infinity zastosowano najnowsze technologie, w tym innowacyjną platformę obsługi najemców autorstwa spaceOS. Rozwiązania bezdotykowe, uchylne okna oraz najwyższej jakości filtry powietrza zapewniają bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom. W budynku zostało również zaaranżowane imponujące lobby z żywą roślinnością wewnątrz. Na dachu biurowca powstały przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni. Wszystkie działania w ramach projektu, począwszy od prac budowlanych, przez zastosowane technologie i rozwiązania, aż po zarządzanie budynkiem, realizowane są zgodnie z kryteriami ESG, aby zapewnić niskoemisyjność biurowca i zminimalizować jego wpływ na środowisko.

Przy realizacji Infinity nie zapomniano również o jego miastotwórczym charakterze, przejawiającym się w ogólnodostępnych przestrzeniach i usługach.

 

Infinity

 

W ramach prac budowlanych przy biurowcu przygotowano również nowy układ drogowy przy skrzyżowaniu ulic Nabycińskiej i Legnickiej, a także fragment ścieżki rowerowej przebiegający pomiędzy ulicami Nabycińską a Sokolniczą.

Budynek został ukończony po niespełna 2,5 roku. Inwestorzy projektu to Alchemy Properties i Avestus Capital Partners. Deweloperem jest Avestus Real Estate. Generalnym wykonawcą była firma Eiffage Polska Budownictwo. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AD Studio, a za komercjalizację odpowiada JLL.

 

Źródło: Avestus Real Estate

 

Przeczytaj też:

Olivia Nord i Olivia Nowa – nowe budynki w ramach Olivia Centre

Officer – nowy biurowiec w Gdyni

Grundmanna Office Park – nowy projekt biurowy w Katowicach

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in