Podziękowania i wsparcie dla pracowników ochrony zdrowia

28.12.2020

Słowa uznania i szacunku zostały ujęte w specjalnym apelu, który Polska Izba Inżynierów Budownictwa skierowała do przedstawicieli medycznych samorządów zawodów zaufania publicznego.

 

Prof. Zbigniew Kledyński, prezes KR PIIB, przesłał 7 grudnia 2020 r. list, którego adresatami byli Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej, Zofia Małas, prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.

 

ochrona zdrowia

Fot. © Blue Planet Studio – stock.adobe.com

 

W tym specjalnym apelu prof. Zbigniew Kledyński podkreślił, że „praca lekarzy, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych oraz diagnostów laboratoryjnych i aptekarzy – wszystkich pracujących na rzecz ochrony naszego zdrowia – jest trudna i odpowiedzialna, szczególnie w obecnej pandemii”.

Wskazał również na ogromne zaangażowanie członków medycznych samorządów: „Jesienny wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 stawia przed Wami coraz trudniejsze zadania, które wykonujecie kosztem prywatnego życia, przemęczenia, niekiedy własnego zdrowia, a nawet życia.

Połączenie wysokich kompetencji etycznych i merytorycznych, wykonywanie zadań publicznych o szczególnym charakterze oraz troska o realizację interesu publicznego, to czynniki wspólne dla wszystkich zawodów zaufania publicznego.

Inżynierowie budownictwa jako członkowie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wyrażają głęboką wdzięczność za trud ratowania ludzkiego zdrowia i życia oraz podziw dla Waszego zaangażowania w wykonywanie Waszego pięknego zawodu.

W tak trudnym i wymagającym czasie wyrażamy szczególne poparcie dla działań samorządów zawodów medycznych, ponieważ to Wy najlepiej wiecie, nie tylko jak ratować ludzkie zdrowie i życie, ale także jak pomóc polskiej ochronie zdrowia teraz i w przyszłości”.

Wysłanie powyższego listu zainicjowała Komisja ds. współpracy z samorządami zawodów zaufania publicznego. W trakcie posiedzenia, które odbyło się w trybie wideokonferencji (27 listopada 2020 r.), szczegółowo omówiono jego zawartość. Następnie komisja zarekomendowała KR PIIB przekazanie słów poparcia drogą oficjalną. Niektóre okręgowe izby rozesłały już wcześniej podobne apele we własnym zakresie, na szczeblu wojewódzkim.

 

Joanna Karwat

 

Przeczytaj też: Epidemia a bezpieczeństwo pracy na budowach

Wpływ epidemii na budownictwo w 2020 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.