Osiedle NEOWO w Warszawie – rusza budowa

18.01.2023

Osiedle NEOWO na warszawskim Bemowie zostanie wyposażone we własną elektrownię słoneczną, a na jego terenie znajdą się meble wykonane z poddanych upcyklingowi łopat wiatraków.

 

Osiedle NEOWO

 

Osiedle NEOWO powstaje w pobliżu skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej, zaledwie 300 m od planowanej stacji metra Chrzanów.

Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma budowlana CFE, która wraz z I etapem osiedla wybuduje fragment ogólnodostępnego skweru, prowadzącego do wejścia na przyszłą stację metra Chrzanów. Właśnie ta 300-metrowa zielona oś widokowa wzbogaci się o wyposażenie ogrodowe powstałe ze śmigieł wiatraków wycofanych z eksploatacji elektrowni wiatrowych.

Osiedle NEOWO to 163 mieszkania w większości o powierzchni od 31 do 75 m², w układzie jedno- i dwupokojowym. W ofercie znajduje się również kilka mieszkań 4-pokojowych o powierzchni 80–95 m², a także dwa 125-metrowe apartamenty 5-pokojowe z dużymi balkonami. Na górnych piętrach powstaną duże mieszkania z antresolami, efektywnie zwiększającymi metraż o blisko 30 m².

Na dachu budynku zostanie urządzony słoneczny taras dla mieszkańców. Będzie on obsadzony roślinami w donicach i wyposażony w sprzęt rekreacyjny. Dużo zieleni znajdzie się na wewnętrznym patio, na którym zaplanowano również zadaszone stanowiska do parkowania rowerów. Łącznie z podziemnym parkingiem dla jednośladów w NEOWO powstanie 160 miejsc parkingowych dla rowerów. Zielony dziedziniec stanie się dla mieszkańców miejscem spotkań nie tylko przy placu zabaw i rekreacyjnym skwerze z meblami ogrodowymi. Ogród będzie miał charakter zarówno wypoczynkowy, jak i społeczny oraz użytkowy, ponieważ w specjalnych skrzyniach szkółkarskich mieszkańcy będą mogli uprawiać własne kwiaty, a także warzywa i zioła do domowej kuchni.

W podziemnym garażu znajdzie się w sumie 170 miejsc parkingowych, z których około połowa zostanie przystosowana do zamontowania prywatnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Powstanie też 12 miejsc z ładowarkami gotowymi do użytku. Osiedle NEOWO będzie mieć własną elektrownię słoneczną zapewniającą oszczędności w wydatkach wspólnoty na energię elektryczną zużywaną m.in. do oświetlania podziemnej hali garażowej.

Osiedle przejdzie certyfikację BREEAM z oceną Very Good.

 

Czytaj też:

Kamienica Św. Barbary 2a w Warszawie przejdzie renowację

Linde Résidence II – nowe apartamenty na Starych Bielanach

Ursynów #22 – nowe osiedle w Warszawie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.