Linde Résidence II – nowe apartamenty na Starych Bielanach

30.11.2022

Linde Résidence II to kameralna inwestycja mieszkaniowa w Warszawie, w której znajdzie się 58 apartamentów.

 

Linde Résidence II

 

Linde Résidence II powstaje w sąsiedztwie Lasu Lindego. Budynek jest zlokalizowany obok Linde Résidence, pierwszego projektu dewelopera Bouygues Immobilier Polska przy ulicy Oczapowskiego.

Linde Résidence II będzie 4-piętrowym budynkiem nawiązujący do niskiej zabudowy Starych Bielan. Nowoczesna forma została tu połączona z inspiracją naturą. Na pierwszym planie widoczny jest stylowy klinkier, a także panele w kolorze drewna. Lekkości bryle nadadzą szklane balustrady balkonów i tarasów oraz duże okna. Zgodnie z wizją architektoniczną klinkier na elewacji to odwołanie do historycznych budynków Bielan, takich jak kopalnia żwiru na terenie obecnej AWF i dawna cegielnia w okolicach bazarku na Wolumenie. Z kolei nawiązaniem do terenów zielonych w sąsiedztwie inwestycji są panele imitujące drewno i stanowiące wykończenie balkonów, których kulminacją jest wspornikowy dach przykrywający częściowo tarasy od strony ul. Oczapowskiego.

W Linde Résidence II znajdzie się 58 lokali. Będą to mieszkania typu studio, a także komfortowe apartamenty o powierzchni nawet 157 m² na ostatniej kondygnacji z dostępem do przestronnych tarasów częściowo wyłożonych trawą. Atutem mieszkań na parterze będą ogródki, a tych na wyższych piętrach – balkony ze szklanymi balustradami. Na parterze znajdą się także lokale usługowe. Hala garażowa pomieści 68 samochodów, a dodatkowe miejsca postojowe i stojaki na rowery zostaną ulokowane przed budynkiem.

 

Linde Résidence II

 

W obiekcie zastosowano innowacyjne oraz ekologiczne rozwiązania. Otwieranie bram garażowych i drzwi wejściowych, a także przywołanie windy będzie się mogło odbywać za pomocą aplikacji w smartfonie. Dach zostanie pokryty jasnym poszyciem, które zredukuje stopień nagrzewania się budynku w upalne dni. Na terenie inwestycji zamontowana będzie ładowarka do samochodów elektrycznych, a także domki dla ptaków i budka dla pożytecznych owadów.

W częściach wspólnych budynku znajdzie się drewno na ścianach, detale w kolorze szczotkowanego złota czy autorskie portale drzwiowe z podświetlanymi numerami mieszkań.

– Zależało nam, by w subtelny sposób nawiązać do okolicznej zieleni. Dyskretne odwołanie do Lasu Lindego czy Lasu Bielańskiego stanowią grafiki na ścianach i zielone lustro w holu wejściowym. Inspirowaliśmy się również historycznym duchem dzielnicy, czyli dawną kopalnią. Stąd też na ścianach pojawia się kamień – mówi Jan Sikora z pracowni Sikora Wnętrza, autor projektu wnętrz.

Ulica Oczapowskiego stanowi dojazd do ulicy Jana Kasprowicza. Jest położona w pobliżu skrzyżowania z Aleją Władysława Reymonta. Budynek powstanie w odległości niecałych 500 m od stacji metra Stare Bielany oraz Wawrzyszew. Lokalizacja pozwala też na szybki dojazd do Wisłostrady i trasy S8.

 

Przeczytaj też:

Ursynów #22 – nowe osiedle w Warszawie

Prestovia House – nowe mieszkania w Warszawie

BOHEMA – Strefa Praga – inwestycja mieszkaniowa w Warszawie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in