Malta Office Park z certyfikatem BREEAM In-Use v.6 2020 International

19.11.2021

Malta Office Park w Poznaniu jest pierwszym na świecie zespołem biurowym certyfikowanym według najnowszego standardu BREEAM In-Use.

 

Malta Office Park

 

Poznański kompleks budynków biurowych Malta Office Park jako pierwszy na świecie przeszedł proces re-measurement w najnowszej wersji standardu BREEAM In-Use v.6 2020 International i uzyskał ocenę Excellent w kategoriach Asset Performance oraz Management Performance.

BREEAM to oparty o wiele kryteriów, zaawansowany system oceny ekologicznej budynków. Certyfikowane obiekty, jak również sposób zarządzania nimi, sprawdzane są pod kątem wpływu na środowisko, zużywania zasobów, komfortu pracy, zdrowia użytkowników. Opracowany w 2020 roku nowy standard BREEAM In-Use v.6 2020 International uwzględnia również zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem oraz wpływem budynku na otoczenie społeczne. Procedura certyfikacji Malta Office Park objęła więc m.in. audyt ryzyka i możliwości społecznych wynikających z relacji obiektu z otoczeniem. W efekcie opracowania zostały wskazane potencjalne korzyści możliwe do osiągnięcia we współpracy poznańskiego parku biurowego ze stroną społeczną.

 

Malta Office Park

 

Malta Office Park należy do Henderson Park (70% udziałów) oraz EPP (30%). Pierwszym krokiem w kierunku realizacji powyższych wytycznych było spotkanie 5 listopada 2021 r., podczas którego przedstawiciele EPP przekazali Bartoszowi Gussemu, zastępcy prezydenta Poznania, deklarację dotyczącą zaangażowania w działania na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. W ramach współpracy EPP zadeklarowała podjęcie działań mających na celu: redukowanie wszelkich form nierówności społecznych; stworzenie równego dostępu do wiedzy, edukacji, kultury czy opieki zdrowotnej; wspieranie nowoczesnej gospodarki, przedsiębiorczości, innowacyjności i rozwoju technologicznego; poprawienie stanu środowiska; ochronę zasobów naturalnych.

Działania te mają być realizowane poprzez aktywny udział EPP w wybranych inicjatywach społecznych podejmowanych przez Miasto Poznań, a także promowanie i współorganizowanie aktywności o charakterze społecznym, kulturalnym i edukacyjnym na terenie kompleksu biurowego.

 

Malta Office Park

 

Raport bezpieczeństwa oraz audyt oceniający wartość społeczną inwestycji, a także wynikające z niej szanse i zagrożenia, przeprowadziła brytyjska firma doradcza CPTED-UK Ltd.

– Ocena wartości społecznej nieruchomości komercyjnych to stosunkowo nowe kryterium w sektorze real estate w Polsce. Rozszerzenie zakresu certyfikacji BREEAM o wartość społeczną ma na celu podnieść świadomość wpływu, jaki wywierają nieruchomości na jakość życia społeczności lokalnych i innych interesariuszy. Zrozumienie tych zależności to jeden z elementów bardzo aktualnego i ważnego procesu, jakim jest budowanie zrównoważonego, sprawiedliwego i odpornego na wyzwania dzisiejszego świata społeczeństwa. Przykład Malta Office Park zachęca do wprowadzania zasad polityki i procedur, które chronią użytkowników budynków, jednocześnie przyczyniając się do poczucia bezpieczeństwa i godności osobistej pozostałych przedstawicieli społeczeństwa – mówi Bogusława Motylska, dyrektor w CPTED-UK.

 

Czytaj także:

AFI V.Offices z najwyższym w Polsce poziomem BREEAM

Pierwsza w Polsce szkoła z certyfikatem BREEAM i dachem bagiennym

Ghelamco – pierwsi w Polsce z certyfikatem BREEAM

Biurowce Podium Park z certyfikatem BREEAM Outstanding

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.