Biurowce Podium Park z certyfikatem BREEAM Outstanding

27.07.2018

Zespół biurowców Podium Park w Krakowie uzyskał prestiżowy certyfikat BREEAM Interim Certificate na najwyższym poziomie – „Outstanding”.

Podium Park to kompleks trzech połączonych ze sobą 11-kondygnacyjnych budynków biurowych, które powstają przy Al. Jana Pawła II. Inwestycja oferuje najemcom prawie 65 000 m² nowoczesnej i energooszczędnej powierzchni. Została zaprojektowana w oparciu o ponadstandardowe wymagania inwestora – Podium Investment sp. z o.o., w zakresie parametrów obiektu, propagowania budownictwa zrównoważonego i ekologicznego stylu życia.

Na etapie projektowym inwestycja uzystakała nominację w dwóch kategoriach do prestiżowej nagrody BREEAM AWARDS 2018. Pozwoliła na to bardzo wysoka ocena rozwiązań projektowych oraz lokalnych działań proekologicznych z wynikiem 88,9%. Budynki zostały opracowane przez biura projektowe URBA Architects oraz PRC Architekci.

Projekt powstał na podstawie wstępnej koncepcji projektowej, którą studio URBA Architects opracowało wspólnie z norweską pracownią SNOHETTA. Pomysł jest inspirowany ideą POWERHOUSE, której celem jest propagowanie budownictwa o dodatnim bilansie energetycznym. POWERHOUSE wymaga, by eksploatacja budynku generowała więcej energii niż suma ilości energii zużytej do wytworzenia materiałów budowlanych, budowy, eksploatacji, a następnie rozbiórki obiektu. Projekt Podium Park został opracowany tak, aby możliwie jak najbardziej zbliżyć się do ideału POWERHOUSE.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.