LINEA – osiedle na Górnym Tarasie Gdańska

13.11.2020

LINEA to nowo zaprojektowane osiedle w Gdańsku, na którym znajdą się mieszkania, domy jednorodzinne oraz lokale usługowe.

 

LINEA

 

LINEA zostanie wybudowana przy al. Pawła Adamowicza i ul. Kraśnięta, na granicy Jasienia i Moreny. Budowa osiedla rozpocznie się w marcu 2021 r. i będzie podzielona na 4 etapy. Łącznie powstanie tu 6 budynków wielorodzinnych o wysokości 4 i 5 pięter (w sumie 372 mieszkania o metrażu od 40 do 108 m²), 27 domów w zabudowie szeregowej o powierzchni od 137 do 185 m² (w tym garaż) oraz 14 lokali usługowych. Dodatkowym atutem osiedla będą ogrody o powierzchni od 32 do 194 m², które zaplanowano zarówno przy domach, jak i mieszkaniach na parterze.

Nazwa LINEA nawiązuje do nowej linii komunikacyjnej Gdańska – alei Pawła Adamowicza, która sąsiaduje z inwestycją, jak i linearnego rozmieszczenia budynków oraz zieleni.

 

LINEA

 

Projekt osiedla jest urozmaicony i multifunkcjonalny. Dominuje w nim klasyczna elegancja i prostota. Jasne bryły z roślinnością na dachach zostaną ozdobione przeszkleniami i ciemnymi liniami, które oplotą budynki jak wstęgi, nawiązując do motywu przewodniego osiedla – linearności. Elewacja zlokalizowanych na parterze lokali usługowych będzie wyróżniać się odcieniami grafitu. Jasne klatki schodowe zostaną ozdobione grafikami i czerwonymi akcentami. Nowoczesne i trwałe materiały, takie jak gres, beton, szkło oraz stal lakierowana, będą zestawione z drewnem dębowym.

Wśród planowanych udogodnień na osiedlu LINEA można wymienić wideodomofony, windy, podziemne hale garażowe, komórki lokatorskie, pomieszczenia na rowery i wózki oraz nowoczesne wideofony.

 

LINEA

 

Na osiedlu powstanie specjalnie zaprojektowany teren osiedlowy z zielenią oraz małą architekturą. Głównym założeniem architektów było przełamanie monochromatycznej kolorystyki budynków mocnym, czerwonym akcentem. Czerwień pojawi się zarówno na elementach małej architektury: ławach, donicach, kratach na drzewa, jak również w roślinności: w postaci czerwonej trawy Imperata Red baron, dereniu Buton rouge o intensywnie czerwonych pędach oraz sezonowo przebarwiających się drzewach oraz krzewach. W strefach wejścia do budynków utworzone będą małe dziedzińce otoczone zielenią, z ławkami oraz stojakami rowerowymi. Dodatkowa duża powierzchnia działki o ok. 7 tys. m² to część zielona – tzw. Dolina Potoku. Będzie ona podzielona na dwie części: plac zabaw dla dzieci oraz miejsce do rekreacji, gdzie przewidziana zostanie przestrzeń do wypoczynku uzupełniona o strefę grillową.

Deweloperem inwestycji jest Allcon Osiedla Mieszkania. Projektant przygotowało Biuro Projektowe B1.

 

Przeczytaj też: Słoneczne Wzgórze w Gdańsku – budowa etapu H

Osiedle Start w Gdańsku – rusza II etap

Star Tower – apartamentowiec z widokiem na Zatokę Gdańską

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.