Fabryka TFKable w Bydgoszczy w rozbudowie

24.01.2024

Fabryka TFKable zyska pięć nowych budynków przeznaczonych do produkcji podmorskich kabli wysokiego napięcia.

 

Fabryka TFKable (TELE-FONIKA Kable) to obiekt ponadstuletni. Historia pionierskiego zakładu produkcyjnego kabli w Bydgoszczy sięga bowiem początku XX w., kiedy to powstały jego pierwsze budynki. Obecnie fabryka TFKable stanowi jedną z siedmiu jednostek produkcyjnych Grupy TFKable, należącej do grona bezpośrednich dostawców rozwiązań z branży przesyłu energii elektrycznej drogą morską.

 

Fabryka TFKable

Wizualizacji: Zakład Bydgoszcz, Grupa TFKable (archiwum TFKable)

 

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w związku z rozbudową zakładu produkcyjnego przy ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy odbyła się 18 stycznia. Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia jest Dekpol Budownictwo.

– Współpraca z TELE-FONIKA Kable daje nam możliwość realizacji znaczącego przedsięwzięcia w województwie kujawsko-pomorskim. Razem z inwestorem i wszystkimi zainteresowanymi stronami napiszemy nowe rozdziały w bogatej historii pierwszej polskiej fabryki kabli – powiedział Karol Słupek, dyrektor ds. sprzedaży w Dekpol Budownictwo.

 

Fabryka TFKable

Fot. Grupa TFKable

 

Projekt obejmuje konstrukcję pięciu nowych obiektów, głównie przeznaczonych do produkcji innowacyjnych podmorskich kabli wysokiego napięcia dostosowanych do farm wiatrowych. Najważniejszym z nowych elementów będzie hala produkcyjna o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 6000 m², z charakterystyczną, nowoczesną wieżą technologiczna sięgającą do imponującej wysokości ok. 53 m, co można porównać z wysokością 17-piętrowego budynku mieszkalnego. Powstaną także dodatkowe obiekty, w tym hale produkcyjne i strefa socjalna.

Zgodnie z harmonogramem inwestora zakończenie rozbudowy zakładu produkcyjnego Grupy TFKable w Bydgoszczy przewidywane jest na rok 2025.

 

Źródło: Dekpol Budownictwo

 

Czytaj także:

Centrum danych Atman w budowie

Centrum logistyczne Poczty Polskiej w Ciemnem gotowe

Flex rozbudował zakład w Tczewie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in