Centrum danych Atman w budowie

29.12.2023

Pierwszy z trzech budynków centrum danych Atman powstaje w Duchnicach na Mazowszu. Całość ma być gotowa w 2025 r.

 

Centrum danych Atman

 

Centrum danych firmy Atman buduje spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA. Zawarta umowa dotyczy wykonania obiektu kolokacyjnego z pomieszczeniami biurowymi. Inwestycja realizowana jest w Duchnicach w powiecie warszawskim zachodnim. Na swojej działce inwestycyjnej Atman planuje docelowo wybudować trzy budynki o podobnych wymiarach, z wewnętrznymi układami funkcjonalno-przestrzennymi. Obecnie realizowany jest wyłącznie I etap centrum danych Atman.

– Budowa jest obecnie na etapie wykonywania fundamentów i części ścian żelbetowych. Trwają roboty w wykopie fundamentowym przy konstrukcji ław i stóp fundamentowych. Zbrojone i szalowane są także ściany o wysokości 7 m w budynku serwerowni, dzielące budynek na sześć modułów. Etap pierwszy rozpoczyna się od budynku położonego w głębi na działce – mówi Tomasz Pawlak, szef projektu z ramienia Totalbudu.

 

Centrum danych Atman

 

Każdy budynek jest dwukondygnacyjny z parterem i pierwszym piętrem. Część biurowa ma konstrukcję żelbetową słupowo-płytową, natomiast część przeznaczona na serwerownie – konstrukcję prefabrykowaną. Część biurowa zostanie oddana firmie Atman w standardzie „pod klucz” z pełnym wykończeniem. Część przeznaczona na centrum danych będzie oddana w standardzie deweloperskim z podstawowymi instalacjami. Instalacje specjalistyczne Atman wykona we własnym zakresie. Centrum danych Atman zaprojektowała pracownia Kombinat Grupa Projektowa.

 

Centrum danych Atman

 

– Oprócz budynku centrum danych w I etapie tej inwestycji wykonujemy także kompletny układ drogowy i wszystkie instalacje biegnące pod drogami oraz pozostałe sieci zewnętrze i ekrany akustyczne. Elementy konstrukcji prefabrykowanej będą dostarczane na budowę od stycznia 2024 r. Żelbetowa konstrukcja budynku biurowego wraz z częściami murowanymi będzie gotowa w maju 2024 r. Konstrukcja budynku centrum danych dobiegnie końca w kwietniu, a stan surowy zamknięty tej części inwestycji osiągniemy w drugiej połowie lipca. Pozwolenie na użytkowanie obu połączonych ze sobą budynków uzyskamy w lutym 2025 r. – podsumowuje realizację Tomasz Pawlak.

 

Źródło: Totalbud SA

 

Przeczytaj też:

Data4 z pierwszym w Polsce centrum danych

Rozbudowa Centrum Informatyki Resortu Finansów

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in