Flex rozbudował zakład w Tczewie

05.09.2023

Flex powiększyła powierzchnię swojego zakładu produkcyjno-magazynowego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tczewie o 20 000 m².

 

Flex

 

Amerykańska korporacja Flex rozbudowała swój zakładu produkcyjno-magazynowy w Tczewie. Szkielet nowego budynku o powierzchni 20 000 m² stanowi konstrukcja żelbetowa i stalowa. Odpowiednia izolacja termiczna w połączeniu z optymalnie zaprojektowanym systemem ogrzewania przyczynią się do istotnych oszczędności w utrzymaniu obiektu. Wewnątrz hali wydzielono część biurową, która zostanie połączona z istniejącą częścią budynku.

Nowy budynek firmy Flex uzyskał międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Świadczy on o spełnieniu najwyższych standardów dotyczących troski o ekologię oraz dobre samopoczucie pracowników. Jest on przyznawany na podstawie oceny szeregu czynników, m.in. jakości użytych materiałów oraz rozwiązań prośrodowiskowych zastosowanych już w trakcie budowy.

 

Flex

 

Flex dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu produkcji elektroniki, oferując zintegrowany łańcuch dostaw. Firma posiada dwa ośrodki w Polsce. Oddział na Pomorzu istnieje od 2000 r. i zatrudnia kilka tysięcy pracowników. Inwestycja jest zlokalizowana w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tczewie. Rozbudowa istniejącej hali wraz z infrastrukturą zewnętrzną rozpoczęła się we wrześniu 2022 r. Projekt zrealizował Dekpol Budownictwo na zlecenie Panattoni.

– Wyzwanie stanowiły skomplikowane warunki gruntowe, a także wysoki poziom wód na terenie inwestycji. Bardzo pomocne były więc szczegółowe badania, które zrealizowaliśmy jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Dzięki nim mogliśmy opracować indywidualne rozwiązania. Jednym z nich było wykonanie prawie 4000 pali, którymi wzmocniliśmy podłoże – komentuje budowę Adam Olżyński, dyrektor ds. sprzedaży Dekpol Budownictwo.

Firma Dekpol Budownictwo realizował już wcześniej inwestycje dla amerykańskiej korporacji. Wykonawca przebudowywał istniejącą halę na potrzeby produkcji ciężkiej oraz magazynową na produkcyjną. Został wtedy także wybudowany łącznik pomiędzy pierwszymi halami, co stanowiło duże wyzwanie pod względem spełnienia wszystkich zabezpieczeń przeciwpożarowych.

 

Źródło: Dekpol Budownictwo

 

Czytaj także:

Panattoni Park Ruda Śląska V w realizacji

Cognor SA buduje w Siemianowicach Śląskich nową walcownię

Dobra Nowina I – nowy zakład w Elblągu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in