Chmielna 75 – nowy projekt mixed-use w Warszawie

06.12.2023

Chmielna 75 to wielofunkcyjny projekt, którego realizacja zaczyna się na warszawskiej Woli. Znajdą się tu mieszkania, punkty usługowo-handlowe, biura oraz przestrzenie kulturotwórcze i rekreacyjne.

 

Chmielna 75

 

Inwestycja mixed-use Chmielna 75 powstanie na ponadhektarowej działce u zbiegu ulic Chmielnej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Cavatina niedawno podpisała umowę kupna od Poczty Polskiej tego terenu za kwotę ponad 145 mln zł.

– Z przyjemnością wracamy z naszą aktywnością do Warszawy i chcemy przy ul. Chmielnej 75 stworzyć zrównoważony, wielofunkcyjny projekt, na który zasługuje ta lokalizacja. Wprowadzimy jakość przestrzeni w tej okolicy na nowy, wyższy poziom – miks mieszkań, punktów usługowo-handlowych oraz biur chcemy tu połączyć z przestrzeniami kulturotwórczymi i rekreacyjnymi – mówi Rafał Malarz, prezes zarządu Cavatina Holding.

 

Chmielna 75

 

Jak zaznaczają przedstawiciele spółki, prace koncepcyjne nad kompleksem Chmielna 75 trwają, przed nimi jeszcze konsultacje z właściwymi organami miasta i innymi podmiotami, a na ostateczny efekt tych działań trzeba poczekać. Priorytetem jest zaproponowanie przestrzeni dostępnej dla każdego. Cavatina zaprezentowała wstępne wizualizacje, aby pokazać klimat kompleksu, jaki zamierza tu stworzyć. Zakłada ona powstanie zielonego, otwartego dziedzińca otoczonego zróżnicowanymi co do wysokości i funkcji budynkami.

– Metropolitarny charakter Al. Jerozolimskich, sąsiedztwo Chmielnej 89, Warta Tower, a dalej Varso, czyli najwyższego budynku w UE, uzasadnia, aby zaproponować dominantę wysokościową powyżej 100 m w narożniku działki od Al. Jerozolimskich. Drugi mocniejszy akcent tej zróżnicowanej zabudowy chcielibyśmy zaprojektować w przeciwległym narożniku na skrzyżowaniu ulic Chmielnej i Żelaznej – podkreśliłby narożnik zabudowy i korespondowałby z budynkiem hotelowym na skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Złotej. Wszystkie te elementy zostałyby wpisane w wielofunkcyjny i otwarty dziedziniec wewnątrz kompleksu, w którym znalazłaby się także np. scena i inne przestrzenie dla kultury i sztuki – tłumaczy Piotr Jasiński, dyrektor Działu Projektowania w Cavatina Group.

 

Chmielna 75

 

Inwestor chce przeznaczyć część zysków z planowanej inwestycji, nawet 10 mln zł, na program rozwoju innowacyjnych rozwiązań i narzędzi dydaktycznych, wspierających zmianę priorytetów w nauczaniu w szkołach podstawowych w Polsce i na całym świecie. Bliska założeniom Grupy Cavatina idea edukacji interdyscyplinarnej, stawiającej ucznia i jego indywidualny, całościowy rozwój w centrum procesu edukacyjnego, realizowana jest przez założony w 2021 r. ośrodek myśli edukacyjnej – Holistic Think Tank.

 

Źródło: Cavatina Group

 

Przeczytaj też:

Osiedle Bokserska 71 w Warszawie

Osiedle ECOBerensona w Warszawie w technologii modułowej drewnianej

Stilla – nowy projekt mieszkaniowy w Warszawie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in