Ceglana Park w Katowicach – rusza III etap

19.05.2021

Ceglana Park w Katowicach wkracza w III etap budowy, w którym powstaną 3 kameralne budynki ze 196 mieszkaniami.

 

Ceglana Park

 

W ramach III etapu osiedla Ceglana Park na Brynowie w Katowicach zostaną wybudowane trzy 3-kondygnacyjne budynki. Znajdzie się w nich 196 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 25 do 119 m². Do części lokali na najniższych kondygnacjach będą przynależeć duże ogrody o powierzchni nawet 160 m². Mieszkania na najwyższych piętrach będą mieć tarasy o wielkości do 68 m² z widokiem na staw. Powstanie tu także 209 miejsc parkingowych. Na parterze budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe.

Zaprojektowana przez katowickiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego inwestycja Ceglana Park realizowana jest w myśl idei zgodności z naturą – ponad połowa jej obszaru to tereny zielone i rekreacyjne, a do wykończenia budynków zostaną użyte ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. W projekcie osiedla duży nacisk położono na otoczenie budynków i przestrzenie wspólne. Główną osią komunikacyjną będzie biegnąca przez jego środek szeroka promenada, na końcu której znajdzie się malowniczy staw z pomostem. Powstaną też mniejsze alejki spacerowe z nawierzchniami antysmogowymi oraz place zabaw. Mieszkańcy osiedla będą mogli też korzystać z unikatowego udogodnienia – tężni solankowej. Na ternie inwestycji będzie także ograniczony ruch kołowy.

Centrum miasta znajduje się w odległości zaledwie 2 km, można tam łatwo dotrzeć dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym. Szybki wyjazd z miasta umożliwia przebiegająca przez dzielnicę autostrada A4.

Deweloperem osiedla jest Develia, a generalnym wykonawcą – firma Kalter. Budowa III etapu zostanie ukończona na początku 2023 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 7800 zł/m².

 

Przeczytaj też:

INSPIRE w Katowicach – budowa budynku C

Nowy Wełnowiec w Katowicach – inwestycja za 2 mld złotych

Nova Silesia – nowy projekt biurowo-hotelowy w Katowicach

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in