INSPIRE w Katowicach – budowa budynku C

23.03.2021

INSPIRE w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach wchodzi w kolejny etap budowy – na osiedlu powstaje trzeci, najbardziej prestiżowy budynek.

 

INSPIRE

 

INSPIRE to kompleks budynków mieszkaniowych, powstający przy ul. Sikorskiego 41 w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Niedługo rozpoczną się prace budowlane budynku C. To najbardziej prestiżowa część osiedla – położona najbliżej stawu. Budynek jest usytuowany tak, by z trzech stron miał widok na wodę.

Obiekt C kompleksu INSPIRE powstanie na działce o powierzchni niemal 1900 m². Będzie miał kameralny charakter, gdyż znajdzie się w nim zaledwie 61 mieszkań na 9 kondygnacjach. Na ostatniej kondygnacji zlokalizowane będą penthousy z dwupoziomowymi tarasami o powierzchni ponad 300 m², które przyszli właściciele mogą aranżować w prywatne ogrody. Powstanie też dwupoziomowy parking na 80 samochodów.

 

INSPIRE

 

W pierwszym etapie inwestycji w 7- i 8-piętrowych budynkach A i B powstaje w sumie 112 mieszkań o powierzchni od 29 do 125 m² oraz 1 lokal usługowy. Wysokość mieszkań sięga 3 m. Do lokali przynależą balkony, loggie i tarasy (do ok. 120 m2). Docelowo na osiedlu zostanie zbudowanych 7 budynków, w których znajdzie się ok. 450 mieszkań.

Na osiedlu zostaną zaaranżowane następujące udogodnienia: strefa mieszkańca (sala spotkań, bilard, piłkarzyki), sala fitness, darmowa wypożyczalnia rowerów i pojazdów elektrycznych, punkty do zasilania pojazdów elektrycznych, wózkarnia i rowerownia, serwis rowerowy, urządzenia do oczyszczania powietrza w każdym mieszkaniu, instalacje fotowoltaiczne.

Deweloperem inwestycji jest OKAM. Projekt powstał w pracowni architektonicznej Bar Orian Architects, przy współpracy z katowickim studiem Czora & Czora.

Zakończenie I etapu inwestycji planowane jest na IV kwartał 2021 r., zaś II etapu na IV kwartał 2022 r.

 

Przeczytaj też: Nowy Wełnowiec w Katowicach – inwestycja za 2 mld złotych

Nova Silesia – nowy projekt biurowo-hotelowy w Katowicach

Face2Face Business Campus w Katowicach – I etap oddany do użytku

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.