Baltic Pipe na odcinku Goleniów–Ciecierzyce

22.10.2020

Baltic Pipe na odcinku Goleniów–Ciecierzyce o długości ok. 122 km zostanie zrealizowany w technologii bezwykopowej. Prace zostaną zakończone pod koniec 2022 r.

 

Baltic Pipe

 

Umowa na budowę Baltic Pipe w ramach inwestycji „Budowa gazociągu Goleniów – Lwówek”, obejmującej Etap I – gazociąg Goleniów–Ciecierzyce, została podpisana przez Gaz System z firmą Budimex S.A., która będzie generalnym wykonawcą zadania. Budimex zrealizuje gazociąg w formule „buduj”.

W ramach tej inwestycji zostaną wybudowane m.in. nowe gazociągi i infrastruktura towarzysząca. Gazociąg relacji Goleniów–Lwówek będzie realizowany w dwóch etapach:

  • etap I: odcinek gazociągu relacji Goleniów–Ciecierzyce o długości ok. 122 km,
  • etap II: odcinek gazociągu relacji Ciecierzyce–Lwówek o długości ok. 69 km.

W ramach przedmiotowej inwestycji Budimex S.A. będzie realizował budowę gazociągu Goleniów–Ciecierzyce – etap I o długości 121,375 km na terenie dwóch województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego.

– Ta inwestycja będzie obejmować wykonanie prac metodą bezwykopowych w technologii HDD, direct pipe oraz mikrotunelowania, czyli najbardziej przyjazną dla środowiska i szybszą realizacyjnie. Termin realizacji jest bardzo ambitny i wymagający dla wykonawcy – mówi Dariusz Blocher – prezes Budimex SA.

 

Zakres inwestycji Baltic Pipe na przedmiotowym odcinku obejmuje między innymi:

  • budowę części liniowej gazociągu o średnicy DN1000 MOP 8,4 MPa na odcinku od tłoczni Goleniów do stacji śluz Ciecierzyce;
  • przebudowę Tłoczni Gazu Goleniów obejmującą: Goleniów-Płoty, DN 500 MOP 6,3MPa Odolanów-Police, DN700 MOP 8,4MPa Szczecin-Lwówek;
  • realizację liniowego zespołu zaporowo-upustowego ZZU Kolonia Kiczarowo z układami obejściowymi;
  • budowę liniowych zespołów zaporowo-upustowych ZZU Przywodzie i ZZU Buszów wraz z układami obejściowymi, wyposażonymi w kolektory umożliwiające podłączanie nowych stacji/odbiorców, przyłączami energetycznymi, instalacją AKPiA i telemetrii oraz pozostałą infrastrukturą;
  • wykonanie systemu czynnej ochrony antykorozyjnej gazociągu;
  • nagazowanie i uruchomienie gazociągu.

 

Całość inwestycji opiewa na kwotę: 314 800 000 zł netto. Generalny wykonawca przystąpił do prac 19 października 2020 r. Termin zakończenia robót to 30 listopada 2022 r. Okres gwarancji i rękojmi wynosi 36 miesięcy.

 

Przeczytaj także: Budowa sieci gazowych – przepisy i uwarunkowania

Gazociąg Polska–Litwa – jest wykonawca południowego odcinka

Bezwykopowa budowa przyłączy do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.