Aldesa buduje zbiorniki paliwowe dla PERN

29.07.2022

Zbiorniki powstaną w bazie PERN w Dębogórzu koło Gdyni oraz w Nowej Wsi koło Bydgoszczy. Łącznie będą miały pojemność 96 tys. metrów sześciennych.

 

Oficjalnie rozpoczęła się budowa trzech stalowych zbiorników na paliwo w bazach PERN – dwóch w Dębogórzu i jednego w Nowej Wsi. Każdy ze zbiorników będzie miał pojemność 32 tys. m3. Zbiorniki mają kształt walca o osi pionowej i średnicy 43 m i są zwieńczone dachami w kształcie kopuł. Ich wysokość w najwyższym punkcie (środek kopuły) wynosi 27,5 m. Do wybudowania każdego zostanie użyte ok. 1080 ton stali. Oddanie do użytku inwestycji planowane jest po 64 tygodniach.

 

Fot. Zbiorniki paliwowe wybudowane przez Aldesę w bazie PERN w Dębogórzu koło Gdyni

 

To nie pierwszy raz, kiedy PERN powierza Aldesie realizację projektu. Rok temu firma z sukcesem zakończyła budowę dwóch zbiorników na produkty naftowe III klasy, każdy o pojemności 32 tys. m3, wraz z infrastrukturą towarzyszącą w bazie w Dębogórzu koło Gdyni. Projekt został zrealizowany po rekordowo krótkim czasie budowy (52 tygodnie), dzięki zastosowanej innowacyjnej metodzie budowy.

 

PERN dysponuje 19 bazami paliwowymi w całym kraju, których potencjał wynosi ok. 2,4 mln m³ produktów naftowych, oraz czterema bazami ropy naftowej o łącznej pojemności ponad 4,1 mln m³. Obecnie PERN buduje osiem magazynów. Zgodnie z planem trafią one do eksploatacji pod koniec przyszłego roku. Oprócz nowych zbiorników w Dębogórzu (łącznie docelowo będzie ich pięć, każdy o pojemności 32 tys. m³) PERN modernizuje terminal kolejowy, co pozwoli na zwiększenie możliwości dystrybucji paliwa. Dębogórze to największa baza paliw PERN. Obiekt ten ma ponad 20 zbiorników i zajmuje się przyjmowaniem produktów z rurociągu dalekosiężnego oraz cystern kolejowych i drogowych, a także magazynowaniem i wydawaniem produktów na rynek.

 

Aldesa, obecna w regionie i w Polce od 2007 roku, to generalny wykonawca projektów w sektorze przemysłowym, energetycznym, budownictwie kubaturowym, infrastruktury drogowej, kolejowej oraz w obszarach Inteligentnych Systemów Zarządzania (ITS) i sieci szerokopasmowych. Jest wykonawcą przebudowy 50-kilometrowego odcinka linii kolejowej Ełk–Korsze o wartości 314 mln zł, odpowiada za budowę tras tramwajowych w Bratysławie i Poznaniu oraz wdrożenie Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej dla PKP PLK na 133 stacjach i przystankach w całym kraju. Firma jest również generalnym wykonawcą czterech odcinków dróg ekspresowych, w tym S19, S6 i S7. Jako firma globalna, Aldesa działa m.in. w Hiszpanii, Słowacji, Meksyku, Peru, Chile i Kolumbii.

 

Materiał promocyjny firmy Aldesa

 

>>> Budowa odcinka S19 Krosno – Miejsce Piastowe już na wiosnę 2023 r.

>>> Modernizacja ronda Rataje w Poznaniu

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in