20-lecie Wydawnictwa PIIB – portfolio w pigułce

03.04.2024

Od 2004 roku Wydawnictwo PIIB przygotowuje fachowe czasopisma dla inżynierów budownictwa.

 

„Inżynier Budownictwa” to najstarszy i najważniejszy nasz tytuł. Zawiera treści na temat regulacji prawnych w obszarze budownictwa, nowych technologii oraz wiadomości o pracach i działaniach samorządu zawodowego. Miesięcznik przez 16 lat wysyłany był w wersji drukowanej do członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, których liczba wahała się od około 93 tysięcy do ponad 120 tysięcy.

Od 2020 roku dostępny jest w nowoczesnej wersji cyfrowej nie tylko dla osób z branży, ale też dla wszystkich zainteresowanych budownictwem.

Od 2017 roku wydajemy kwartalnik „Przewodnik Projektanta”. Jest to pismo z obszernymi artykułami na temat projektowania obiektów budowlanych i instalacji.

Przez 12 lat wydawaliśmy rocznik „Katalog Inżyniera”, który zawierał przeglądy materiałów budowlanych i instalacyjnych w postaci zestawień tabelarycznych ich parametrów technicznych, adresy firm produkcyjnych i usługowych.

Nakładem wydawnictwa przez 4 lata ukazywała się seria „Vademecum”. Tematyka każdego numeru dotyczyła innego obszaru budownictwa.

Od 13 lat wydajemy katalog „Kreator Budownictwa Roku” i przyznajemy tytuły Kreator Budownictwa Roku. Liczba laureatów wynosi już ponad 500. To prestiżowy dla wydawnictwa projekt, w ramach którego co roku organizowana jest uroczysta gala.

W 2023 r. do portfolio wprowadziliśmy półrocznik „Budownictwo. Trendy i Biznes”. Jest to tytuł kierowany do kadry zarządzającej i właścicieli firm biorących udział w procesie budowlanym.

Prowadzimy serwisy www.inzynierbudownictwa.pl, www.izbudujemy.pl, www.kreatorbudownictwaroku.pl. Jesteśmy obecni w social mediach.

Szczególnym wydarzeniem obchodów naszego jubileuszu jest gala, na którą będą zaproszone osoby związane z branżą budowlaną i wydawnictwem.

 

PARTNERZY GALI

Grupa KDM Sp. z o.o.

HYDROSTOP

Mirbud S.A.

MMGEO

Pruszyński Sp. z o.o.

Soley Sp. z o.o.

Usługi Informatyczne SZANSA Sp. z o.o.

Walraven

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in