Zakończono budowę Apartamentów przy Bramie w Browarach Warszawskich

01.10.2020

Kompleks Apartamentów przy Bramie w centrum Warszawy zasilił rynek mieszkań na wynajem w formule Resi4Rent.

 

Apartamenty przy Bramie

 

Budowę Apartamentów przy Bramie w Browarach Warszawskich przy ul. Wroniej róg Krochmalnej zakończyło uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie konsorcjum Eiffage Polska Serwis i Eiffage Polska Budownictwo. Stanowią one kolejny etap flagowej inwestycji Echo Investment na warszawskiej Woli – Browarów Warszawskich.

Zespół 5 połączonych budynków mieszkalnych wybudowano w ciągu 24 miesięcy. W kompleksie znajduje się w sumie 450 mieszkań wraz z lokalami usługowymi w części parterowej. Charakteryzuje się on zróżnicowaną wysokością. Niższa część ma 6 kondygnacji, a najwyższa – 18 pięter i ponad 60 m wysokości. Wszystkie budynki połączone są wspólnym dwupoziomowym garażem, znajdującym się w podziemiu (częściowo pod dziedzińcem), z miejscami postojowymi dla samochodów i rowerów. Całkowita powierzchnia budynków wzniesionych w dwóch etapach budowy to ponad 30 000 m², a powierzchnia użytkowa mieszkań – 18 000 m².

Obiekty Apartamentów przy Bramie charakteryzują się oryginalną elewacją, starannie wkomponowaną w otoczenie. Skośne ściany obłożone drobną, jasnoszarą murowaną cegłą tworzą ciekawe, trójkątne cienie na całym budynku. W wysokim standardzie wykonano także stolarkę okienną i drzwiową. Okna mają wysokość mieszkań. Drzwi wewnętrzne zwieńczone portalami wkomponowano kolorystycznie w ściany korytarzy. Hole wejściowe w każdym budynku są wykonane z użyciem wysokiej jakości materiałów, m.in. zdobią je miedziane okładziny.

 

Apartamenty przy Bramie

 

Browary Warszawskie to inwestycja zamknięta ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną. Powstaje tu nowy, otwarty dla wszystkich miejski kwartał. Budowane są tu nowe budynki mieszkalne, biurowce, a także place publiczne, miejsca odpoczynku i rekreacji oraz kawiarnie, restauracje, sklepy. Biuro JEMS Architekci zaprojektowało miejsce, które realizowane jest w zgodzie z harmonijnie współistniejącą architekturą historyczną i nowoczesną oraz z dużą ilością zieleni.

Grupa Eiffage wybudowała w Browarach Warszawskich w sumie ponad 700 mieszkań. Wcześniej oddała do użytku Apartamenty przy Krochmalnej, w których znalazły się 304 mieszkania przekazane do użytku w listopadzie 2019 roku.

 

Apartamenty przy Bramie

 

Apartamenty przy Bramie w liczbach:

  • kubatura brutto: 139 907 m³
  • powierzchnia zabudowy: 3052 m²
  • powierzchnia całkowita budynków: 30 010 m²
  • powierzchnia całkowita części podziemnej: 9620 m²
  • powierzchnia użytkowa mieszkań: 18 000 m²
  • liczba kondygnacji podziemnych: 2
  • liczba kondygnacji nadziemnych: 6, 8, 8, 9, 18
  • liczba mieszkań: 450

 

Czytaj także: Nowe place miejskie w Browarach Warszawskich

Browary Warszawskie: budynek Biur przy Bramie gotowy

Browary Warszawskie wracają do stolicy

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in