Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie w modernizacji

01.10.2020

Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie zostanie przebudowany. Powstanie tu nowy blok operacyjny.

 

Narodowy Instytut Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji

 

Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher przy ul. Spartańskiej 1 w Warszawie jest w trakcie modernizacji przez spółkę generalnego wykonawstwa Moris Polska. W ramach inwestycji powstanie nowy centralny blok operacyjny wraz z towarzyszącymi mu salami. Pierwotny plan władz instytutu zakładał przebudowę całego V piętra, lecz z powodu ograniczonych środków finansowych obecnie realizowany program obejmuje tylko połowę piętra. Wartość umowy wynosi blisko 11 mln zł.

Do tej pory w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji centralny blok operacyjny zlokalizowany był na IV piętrze. W ramach modernizacji szpitala będzie on zlikwidowany. Zastąpi go obecnie budowany blok na V piętrze. Będą się na niego składały dwie sale operacyjne, pomieszczenia przygotowania pacjenta, pomieszczenie przygotowania lekarzy, pomieszczenia wypoczynkowe lekarzy i pielęgniarek i sala wybudzeń. Znajdą się tu również pomieszczenia pomocnicze, m.in. porządkowe i wstępnej segregacji, magazyny, w tym odpadów. Personel do pomieszczeń bloku operacyjnego będzie wchodził przez zespół szatni, natomiast pacjenci będą dowożeni przez oddzielną śluzę.

 

Narodowy Instytut Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji

 

W ramach kontraktu Moris Polska ma zbudować cały nowy centralny blok operacyjny, wyposażyć go w podstawowy i najcięższy sprzęt, jak kolumny, stoły, lampy oraz inne wyposażenie, które musi być wbudowane. Na koniec firma ma uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Obecnie wykonawca zakończył rozbiórkę i rozpoczął prace instalacyjne. Roboty prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Wszystko udało się podporządkować planowej pracy instytutu. W najbliższych miesiącach dojdzie do demontażu części dachu na V piętrze, ponieważ od góry będzie musiał być podawany beton do wykonania nowego stropu.

Ukończenie robót budowlanych zaplanowano na przełom roku.

 

Przeczytaj też: Szpital Bielański w Warszawie będzie przebudowany

Modernizacja zabytkowych szpitali

Budynek pasywny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.