Trzy nowe rozwiązania Autodesk do współpracy w chmurze

Artykuł sponsorowany

03.05.2021

Autodesk wprowadza istotne zmiany w rozwiązaniach dla klientów z branży AEC. BIM 360 Design to teraz Autodesk BIM Collaborate Pro, Autodesk BIM Collaborate opracowano z myślą o osobach, które weryfikują projekty, ale nie korzystają z narzędzi do tworzenia. Autodesk Docs zostaje integralną częścią kolekcji AEC, a BIM 360 Docs pozostaje w sprzedaży i jest dostępny jako samodzielny produkt.

 

COVID-19 sprawił, że realizacja projektów stała się bardziej złożona, wymagając od wielu firm projektowych i budowlanych przyśpieszenia tempa transformacji cyfrowej. Zdalne i rozproszone zespoły projektowe to nie tylko tymczasowe rozwiązanie, które ma pomóc firmom przetrwać pandemię. To nowy styl życia i pracy, a także okazja do przemyślenia na nowo tradycyjnego podejścia do zarządzania danymi i współpracy.

 

W ciągu ostatniego roku widzieliśmy, że nasi klienci szybko i w szerokim zakresie wdrażali BIM 360 Design, aby utrzymać prace projektowe w toku podczas przechodzenia na pracę zdalną – mówi arch. Andrzej Samsonowicz, Technical Sales Specialist AEC CHS/Poland, Computational Design Expert, Autodesk.

 

 

Łączymy zespoły, dane i procesy

 

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Buro Happold w pełni zmigrowała prace projektowe do BIM 360 Design. Weszliśmy na tę drogę sześć lat temu, jednak globalne wdrożenie zostało przyśpieszone z powodu COVID-19 i zakończono je w tym roku – mówi Paul McGilly, wicedyrektor Digital Design, Buro Happold. – Czego nauczyliśmy się do tej pory? Przeniesienie danych do chmury pozwoliło nam z powodzeniem współpracować w 25 biurach. Nasi inżynierowie przestawili się na nowe środowiska pracy, a łączność, wydajność, dostęp do danych i równowaga między życiem zawodowym a prywatnym nie zostały naruszone. Dzięki temu nasze zespoły mogą nadal być kreatywne, ściśle współpracować i kochać inżynierię, nawet w tych wyjątkowych czasach.

 

Włączenie Autodesk Docs do AEC Collection wprowadza klientów Autodesk na szybką ścieżkę cyfryzacji, ułatwiając przechowywanie nieograniczonej ilości danych na jednej platformie, umożliwiając przeglądanie projektów oraz ich analizę dla najczęściej używanych w branży AEC typów plików. Aktualizacja ułatwia zespołom pracę w ramach jednego źródła informacji od samego początku projektu. Dzięki temu możliwa jest większa integracja procesów i połączenie danych w całym cyklu życia projektu.

 

Zobacz też:

Przyszłość projektowania dla branży architektury, inżynierii i budownictwa

BIM Innovation workshop online

 

BIM Collaborate i BIM Collaborate Pro – dla kogo?

 

Nowa oferta Autodesk BIM Collaborate została opracowana z myślą o osobach, które weryfikują projekty, nie korzystają z narzędzi do tworzenia.

 

Coraz więcej profesjonalistów z branży AEC przeprowadza przeglądy projektów w chmurze i nie potrzebuje pełnego dostępu do narzędzi do projektowania. To właśnie umożliwia nowy produkt – śledzenie zmian w przeglądarce internetowej w kontekście innych dyscyplin – bez płacenia za funkcje, których recenzenci nie potrzebują – podkreśla Andrzej Samsonowicz.

 

Tym, którzy chcą mieć pełny dostęp do wydajnych, elastycznych i połączonych rozwiązań do projektowania, zadedykowano rozwiązanie Autodesk BIM Collaborate Pro. Stanowi on ewolucyjne rozwinięcie BIM 360 Design, i dodatkowo posiada funkcję Model Coordination do zautomatyzowanego wykrywania i analizy kolizji oraz Design Collaboration. BIM Collaborate Pro umożliwia autorom dokumentacji projektowej pracę w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca w ramach projektów autonomicznych lub wielodyscyplinarnych realizowanych w programach Revit, Civil 3D i Plant 3D.

 

 

BIM 360 Docs pozostaje w sprzedaży. To dobrze znane już rozwiązanie, osadzone na platformie BIM 360 Platform, będzie dalej dostępne i rozwijane, jednak nie będzie z niego możliwe przejście do Autodesk Docs. W przypadku BIM 360 możliwy jest zakup samodzielnych licencji, bez konieczności zakupu całej kolekcji AEC.

 

Zawsze chętnie dostarczamy nowe rozwiązania klientom, ale najbardziej cieszy nas widok zaprojektowanych innowacyjnych budynków z wykorzystaniem naszego oprogramowania. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co branża AEC osiągnie dzięki nowym możliwościom współpracy w chmurze – podsumowuje Grażyna Kołodziejek, Country Marketing Manager Autodesk.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.autodesk.pl

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in