Najnowocześniejsza w Polsce fabryka WPBM „Mój Dom” S.A. – Prefabrykacja już otwarta!

Artykuł sponsorowany

03.05.2021

Spółka WPBM „Mój Dom” rozpoczęła produkcję prefabrykatów betonowych w nowo otwartej fabryce pod Wrocławiem. Inwestycja kosztowała ponad 150 milionów złotych.

 

fabryka WPBM

Fot. Fabryka WPBM „Mój Dom” S.A. – Prefabrykacja

 

30 kwietnia 2021 w podwrocławskich Źródłach (w gminie Miękinia) rozpoczęła się produkcja w pełni zautomatyzowanej, największej i najnowocześniejszej w Polsce fabryce prefabrykatów betonowych. To jeden z czołowych w Europie tak wysoce zaawansowany technologicznie zakład produkcji. Fabryka wyposażona jest w trzy osobne linie produkcyjne: stropy (typu Filigran), ściany (pełna, zespolona, izolowana zespolona oraz warstwowa) oraz elementy pozostałe, tj. schody, balkony, słupy, belki. Elementy te stanowią kompletne rozwiązania systemowe przeznaczone zarówno do budownictwa mieszkaniowego jak i przemysłowego. Wartość inwestycji wyniosła ponad 150 mln zł.

 

Fabryka jest własnością spółki WPBM „Mój Dom” S.A., która od 25 lat prężnie działa w branży budowlano-deweloperskiej. Doświadczenie w produkcji materiałów budowlanych zyskała prowadząc nowoczesne dwie fabryki bloczków silikatowych. Linie oraz procesy produkcyjne w nowym zakładzie zostały zaprojektowane i wykonane na zamówienie przez koncern Progress Group, posiadający ponad 60-letnie doświadczenie w prefabrykacji. Każdy wyprodukowany przez MD Prefabrykacja element posiada licencję Green Code świadczącą o jego wysokim standardzie wykonania oraz surowych reżimach produkcyjnych.

 

fabryka WPBM

Fot. Fabryka WPBM „Mój Dom” S.A. – Prefabrykacja

 

Dobowa wydajność fabryki wynosi ponad 3000 m2 w przypadku stropów typu Filigran, 1000 m2 w przypadku ścian oraz 50m3 pozostałych elementów. Oznacza to, że w ciągu roku zostanie wyprodukowanych ponad milion metrów kwadratowych prefabrykatów. W pełni zautomatyzowana produkcja na hali zapewnia szybki czas realizacji zamówień, brak uzależnienia od warunków pogodowych oraz certyfikowaną wysoką jakość produktów. Cechuje ją także elastyczność, ze względu na brak konieczności planowania produkcji z dużym wyprzedzeniem (co umożliwia bieżące dokonanie korekt). Linie produkcyjne dopełniają trzy zautomatyzowane zbrojarnie pracujące w systemie „just in time” oraz wysokowydajny węzeł betoniarski wraz z kolejkową dystrybucją mieszanki betonowej. Planowanie oraz produkcja odbywa się przy użyciu oprogramowania CAD/BIM, które eliminuje kolizje i błędy powstające w tradycyjnym procesie produkcyjnym. Dostawa wytworzonych elementów odbywa się przy użyciu specjalistycznych naczep przystosowanych to transportu elementów prefabrykowanych.

 

Nasze produkty znacznie podnoszą jakość użytkowania budynków i budowli oraz w istotny sposób przyczyniają się do ochrony środowiska. Umożliwia to realizację projektów energooszczędnych w standardzie „A” oraz projektów o standardzie „domu pasywnego”.

 

W najbliższych planach spółki zawarte jest także zbudowanie z wyprodukowanych prefabrykatów nowoczesnych osiedli zlokalizowanych pod Wrocławiem. Na powierzchni ponad 100 ha powstaną domy jednorodzinne, szeregowe, budynki wielorodzinne, sklepy, przedszkole oraz przychodnia lekarska.

 

Docelowo fabryka będzie zatrudniać 70 osób. W przeciągu roku planowane są kolejne rekrutacje, dzięki czemu powstaną nowe miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców.

 

Uroczyste otwarcie fabryki zostało odroczone z powodu ograniczeń w czasie trwania pandemii.

 

 

 

 

 

Czytaj też:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.