S6 Skórowo–Leśnice gotowa do realizacji

27.07.2023

S6 Skórowo–Leśnice o długości 10 km otrzymała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Koszt inwestycji to 344 mln zł.

 

S6 Skórowo–Leśnice

 

Odcinek S6 Skórowo–Leśnice trafia do realizacji. Wojewoda Pomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla tego przedostatniego odcinka drogi ekspresowej S6 ze Słupska do Bożegopola Wielkiego.

Trasa S6 Skórowo–Leśnice będzie liczyć 10 km. W ramach inwestycji powstanie także węzeł drogowy Leśnice, miejsce obsługi podróżnych w Darżewie i 25 obiektów inżynierskich (w tym 14 przejść dla zwierząt i 11 wiaduktów). Ponadto zbudowana lub zmodernizowana zostanie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, system odwodnienia terenu, m.in.: rowy drogowe, kanalizacja deszczowa, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne. Powstaną również elementy mające na celu ochronę środowiska, takie jak ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt czy przepusty ekologiczne. W ramach inwestycji wykonana zostanie infrastruktura dla obiektów znajdujących się przy drodze ekspresowej, w tym sieci energetyczne, oświetleniowe, wodociągowe i urządzenia oczyszczające ścieki.

Nawierzchnia odcinka S6 Skórowo–Leśnice będzie dostosowana do ruchu pojazdów o nacisku na oś 11,5 t. Trasa zlokalizowana jest na terenie województwa pomorskiego, w powiecie lęborskim i słupskim na obszarze gmin: Nowa Wieś Lęborska i Potęgowo.

Droga realizowana jest w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych przez Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Wartość kontraktu to ok. 344 mln zł.

Wydanie decyzji ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności określa granice terenu przewidzianego do przejęcia pod budowę drogi i umożliwia rozpoczęcie procedury odszkodowawczej za przejmowane na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości.

 

S6 w województwie pomorskim

Pod koniec 2022 r. oddano do użytkowania 3 odcinki drogi ekspresowej S6 między Bożepolem Wielkim a Gdynią, o długości ok. 42 km. W realizacji pozostają jeszcze: druga jezdnia na obwodnicy Słupska, koniec obwodnicy Słupska–Bobrowniki (oczekuje na ZRID), węzeł Bobrowniki–Skórowo, odcinek Leśnice–Bożepole Wielkie, odcinek Chwaszczyno–Żukowo w ramach budowy Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, odcinek Żukowo–Gdańsk Południe.

W realizacji jest też ok. 46 km S6 w woj. zachodniopomorskim – od Koszalina do początku obwodnicy Słupska. Od lipca 2023 r. udostępniona jest obwodnica Sianowa. W użytkowaniu jest ok. 130 km drogi ekspresowej S6 od Goleniowa do Koszalina.

 

Źródło: GDDKiA

 

Czytaj także:

S6 Leśnice–Bożepole Wielkie z zezwoleniem na budowę

S6 Chwaszczyno–Żukowo – pierwszy odcinek OMT w budowie

S6 Sławno–Słupsk z wykonawcą

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in