S6 Sławno–Słupsk z wykonawcą

24.11.2022

Odcinek S6 Sławno–Słupsk wybuduje firma Stecol za 701,6 mln zł. Nowa droga będzie mieć długość 22,9 km.

 

S6 Sławno–Słupsk

 

Odcinek S6 Sławno–Słupsk będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku i długości 22,9 km. Trasa ominie Sławno częściowo od strony południowej i dotrze do znajdującego się już w województwie pomorskim Słupska. W ramach tego zadania oprócz trasy głównej powstaną cztery węzły drogowe (Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice) oraz infrastruktura towarzysząca. W planach jest m.in przebudowa dróg krzyżujących się z S1, budowa dróg dojazdowych, a także awaryjnych wjazdów i przejazdów.

Odcinek S6 Sławno–Słupsk zrealizuję firma Stecol, z którą podpisano już umowę. Wartość kontraktu to 701,6 mln zł. Wykonawca będzie miał za zadanie przygotować projekty wykonawcze oraz zrealizować roboty budowlane, a także uzyskać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Na opracowanie projektów przewidziano 10 miesięcy, natomiast na same prace budowlane – 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Dla inwestycji została już w sierpniu 2021 r. wydana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. W ciągu 30 dniu od momentu podpisania umowy plac budowy zostanie przekazany wykonawcy. Pierwsze roboty będą obejmowały sprawdzenie saperskie, prace geodezyjne i wycinkę drzew. Zasadnicze prace rozpoczną się po przygotowaniu i zatwierdzeniu projektów wykonawczych.

 

S6 Sławno–Słupsk

 

To ostatnia umowa na realizację drogi ekspresowej S6 między Szczecinem i Gdańskiem. Trwa realizacja w sumie 10 odcinków tej trasy w województwie pomorskim, a w województwie zachodnio-pomorskim – 2. Postępują prace na obwodnicy Koszalina, natomiast 30 września 2022 r. została zawarta umowa dla odcinka Koszalin–Sławno. Udostępnienie do ruchu odcinka Sławno–Słupsk zaplanowano na październik 2025 r. Wtedy też kierowcy będą mogli przejechać całą 300-kilometrową trasę ekspresową Szczecin–Gdańsk.

 

Źródło: GDDKiA

 

Czytaj także:

Rusza budowa odcinka drogi S6 Słupsk – Bobrowniki

S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej – wybrano wykonawców

Budowa drogi S6 przyspiesza

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in