Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

08.10.2018

18 października w Tychach otwarte zostanie pierwsze w Polsce laboratorium innowacji – Innovation Lab – firmy Omron. Dzięki w pełni zrobotyzowanym celom produkcyjnym i wsparciu specjalistów robotyków, producenci z różnych branż będą mieli możliwość zapoznania się z technologią firmy Omron.

Innovation Lab ma za zadanie, możliwie wiernie, odtworzyć realia środowiska produkcyjnego i umożliwić opracowywanie i testowanie innowacyjnych aplikacji wspierających wizję inteligentnej i autonomicznej produkcji.

 

 

 

Inwestycja firmy Omron w laboratoria innowacji w całej Europie ma na celu zapewnienie obecnym i przyszłym partnerom biznesowym swobodnego dostępu do zaawansowanej infrastruktury technicznej. Dzięki temu zyskają oni możliwość pracy nad projektami przy wykorzystaniu w pełni funkcjonalnych cel zrobotyzowanych w środowisku zbliżonym do realiów zakładu produkcyjnego. Innovation Lab ma także zagwarantować środki niezbędne do transferu wiedzy podczas seminariów, warsztatów i praktycznych szkoleń, jak również zapewnić specjalistyczne wsparcie techniczne dla najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych. Laboratorium jest ponadto miejscem spotkań dla integratorów systemów, producentów maszyn i użytkowników końcowych, służącym wymianie doświadczeń i networkingowi.

Laboratorium innowacji Omron w Tychach ma stać się centrum innowacji dla nowoczesnego przemysłu. Zostało ono wyposażone w szereg nowoczesnych urządzeń, w tym roboty przemysłowe różnych typów, systemy wizyjne i nowoczesne układy sterowania.

Oddziały Omron we Francji, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii mają już laboratoria innowacji.

Firma poszerzyła ofertę o szeroką gamę robotów Adept. Unikatowa koncepcja i-Automation – łącząca systemy sterowania oraz właśnie robotykę w jeden zintegrowany, inteligentny i interaktywny ekosystem służący automatyzacji – umożliwia kompleksową obsługę nowoczesnej produkcji.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.