Obwodnica Olsztyna dostępna w całości

02.07.2019

Na początku lipca 2019 r. oddano do użytkowania ostatni odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51.

 

Oddany do użytku fragment drogi S51 łączy wybudowane już wcześniej odcinki obwodnicy Olsztyna i wraz z drogą S16 zapewnia całemu miastu bezkolizyjne połączenie w standardzie drogi ekspresowej z trasą S7 prowadzącą do Trójmiasta. Udostępniany odcinek został zakończony jako ostatni ze względu na konieczność dodatkowego wzmocnienia podłoża w okolicy Bartąga.

 

Południowa obwodnica Olsztyna na całym przebiegu jest dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Wykonawcą inwestycji była firma Budimex S.A. Długość udostępnianego odcinka wynosi 5 km.

Obwodnica Olsztyna – koszty

Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Koszt robót budowlanych wyniósł 1,050 mld zł, a wartość całego projektu, z uwzględnieniem kosztów dokumentacji, wykupu gruntów, prac archeologicznych i nadzoru, 1,166 mld zł. Wysokość dofinansowania z UE wyniosła 533 mln zł.

Obwodnica Olsztyna – kolejne etapy

Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe >>>

Jaroty do węzła Olsztyn Wschód >>>

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.