O budownictwie niskoemisyjnym podczas DNI BETONU

05.04.2023

XII Konferencja DNI BETONU, organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, odbędzie się 9–11 października 2023 r. w Wiśle.

 

DNI BETONU

 

– Mam nadzieję, że tegoroczna, 12. konferencja DNI BETONU stanie się kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2 to zagadnienie, które z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący komitetu organizacyjnego wydarzenia.

Trwa rejestracja uczestników. Do połowy marca udział w konferencji potwierdziło już prawie 500 osób. Na konferencję wpłynęło także 110 abstraktów referatów.

– Referaty, które dotyczą cementów i betonów z dodatkami mineralnymi, są w tej grupie dominujące. Pozostałe wystąpienia dotyczą szeroko rozumianego budownictwa betonowego – mówi prof. Jan Deja.

Tradycyjnie, na zakończenie pierwszego dnia konferencji odbędzie się panel dyskusyjny na temat sytuacji w polskiej gospodarce ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa. Natomiast popołudnie drugiego dnia konferencji wypełnią warsztaty poświęcone cementom i betonom o niskim śladzie węglowym. To wydarzenie zostanie przygotowane przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego.

 

 

Przeczytaj też:

Recykling gruzu betonowego metodą bezodpadową

Domieszki do betonu – kompatybilność z cementem i innymi domieszkami

Ocena jakości betonu architektonicznego w konstrukcji

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in