Nowy wiadukt w Pruszkowie pod Warszawą

26.01.2021

Inwestycja realizowana będzie w formule „buduj”. Projekt obejmie swoim zakresem 300-metrowy wiadukt drogowy wraz z przyległym układem ulic. Zastosowane rozwiązanie umożliwi poprowadzenie nad torami dwóch pasów ruchu dla samochodów oraz trasy pieszo-rowerowej.

 

22 stycznia 2021 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA oraz miasto Pruszków zawarły umowę dotyczącą budowy wiaduktu drogowego, który zwiększy bezpieczeństwo oraz usprawni komunikację w tym mieście. Finansowanie obiektu przez PLK i miasto przewidziano z udziałem środków unijnych POIiŚ.

Umowa o współpracy określa zakres rzeczowy inwestycji, zasady finansowania i przeprowadzenie postępowań przetargowych. Wartość przedsięwzięcia szacowana jest na około 19 mln zł. PKP PLK SA przeznaczą na inwestycję kwotę 6 mln zł w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III”, współfinansowanego z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Z tego programu całym kraju wybudowanych zostanie łącznie 27 obiektów inżynieryjnych: 12 wiaduktów drogowych, 13 tuneli drogowych bądź wiaduktów kolejowych i 2 przejścia dla pieszych nad linią kolejową. W województwie mazowieckim wiadukty drogowe powstaną, poza Pruszkowem, także w Ożarowie Mazowieckim i Ciechanowie, a wiadukty kolejowe w Legionowie, Teresinie i Celestynowie.

 

Nowy wiadukt w Pruszkowie zrealizowany zostanie w ciągu ulic Broniewskiego i Grunwaldzkiej. Podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych planowane jest na 2021 rok. Projekt wykonało już miasto. Budowa ma się zakończyć w 2023 r.

 

Wiadukt w Pruszkowie

 

Sprawdź:

 

MI

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.