Rozbudowa i modernizacja szpitala w Pruszkowie

17.10.2019

Nowy pawilon, wymiana węzła cieplnego, budowa nowej studni. Szpital w Pruszkowie przejdzie gruntowny remont.

 

Pruszkowski Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej będzie rozbudowany i zmodernizowany przez firmę Moris Polska. Termin realizacji to 30 września 2021 roku. Zadanie nosi nazwę „Przebudowa i modernizacja Szpitala Powiatowego w Pruszkowie – Etap II, dobudowa Pawilonu D”. Projekt nowego trzykondygnacyjnego pawilonu zaprojektowała pracownia WK Architekci.

Fot. Nowy szpital w Pruszkowie – elewacja północna

Zakres remontu i modernizacji szpitala w Pruszkowie    

W ramach inwestycji wybudowany zostanie pawilon D, a w nim znajdzie się tzw. niski parter z barem. W budynku zaprojektowano open space (na parterze), oddział na 20 łóżek z zapleczem i infrastrukturą, blok operacyjny, blok porodowy z salą cięć cesarskich, pracownie badań endoskopowych, zakład diagnostyki obrazowej, centralną sterylizatornię. Oprócz tego wykonawca (Moris Polska) wymieni węzeł cieplny na spełniający warunki i wymagania określone w obowiązujących przepisach dla zwiększonej powierzchni użytkowej oraz zbuduje nową studnię awaryjnego zabezpieczenia w wodę.

 

Fot. Nowy szpital w Pruszkowie – elewacja wschodnia

 

Elewacja budynku wykonana zostanie z paneli ze stali kortenowskiej i z blachy tytanowo-cynkowej w matowej barwie szarej. Nowy pawilon przylegać będzie do istniejącego już budynku szpitala i będzie z nim połączony. Przy szpitalu powstaną nowe drogi i chodniki.

 

Polecamy: Bariery architektoniczne w przychodniach i szpitalach. Czy jest szansa na lepszą dostępność?

 

Rys. Szpital w Pruszkowie z wyróżnionym nowym pawilonem D

 

Przez mieszkańców szpital w Pruszkowie nazywany jest potocznie „szpitalem na Wrzesinie”. Budynek ma długą historię. Powstał w roku 1905 jako prywatna klinika psychiatryczna. W latach 60. XX wieku został znacjonalizowany. Budowa nowego Pawilonu D wniesie nową jakość do ochrony zdrowia społeczności pruszkowskiej. Rozbudowy szpitala w Pruszkowie nie blokuje wpis do rejestru zabytków. Powierzchnia zabudowy nowego pawilonu wyniesie  950 mkw., powierzchnia całkowita budynku osiągnie 2862 mkw. przy kubaturze brutto 10821 m3. Budynek będzie miał konstrukcję żelbetową monolityczną szkieletową.

 

Moris Polska

 

Zobacz: W Poznaniu powstanie największe w Polsce Centrum Senioralne

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.