Leśna Awangarda – osiedle w technologii SYSTEM 3E

08.03.2021

Osiedle Leśna Awangarda pod Warszawą zostało oddane do użytkowania. To pierwsze osiedle domów zbudowane z wykorzystaniem SYSTEMU 3E – bezspoinowej technologii na bazie naturalnego perlitu.

 

Leśna Awangarda

 

Leśna Awangarda w Lipkowie koło Warszawy to 20 domów jednorodzinnych o powierzchni 155 m², zrealizowanych w zabudowie bliźniaczej. Domy zostały wybudowane w klasie premium – są energooszczędne, ekologiczne i ekonomiczne, wyróżniają się architekturą oraz wysokim standardem wykonania. Osiedle znajduje się w pobliżu Kampinoskiego Parku Narodowego. Inwestor uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie.

Leśna Awangarda jest pierwszym osiedlem zbudowanym w technologii SYSTEM 3E, która pozwala optymalizować proces budowy. Opiera się ona na unikatowym, opatentowanym, polskim produkcie – elementach 3E z perlitu. Elementy łączą się ze sobą metodą klik-klik. Jednowarstwowe ściany nie wymagają użycia zaprawy, ropopochodnego docieplenia i szkodliwych substancji chemicznych. Efekt równej ściany osiągany jest po położeniu tynku z klejem i siatką, bez konieczności montowania i zacierania styropianu. Technologia ta pozwala na szybkie i bezspoinowe wznoszenie ścian w średnim tempie ok. 1 m² na 4,5 minuty, co z kolei wpływa na znaczące przyspieszenie inwestycji i obniżenie związanych z nią kosztów. Z uwagi na niską absorpcję wody, ściany zbudowane z elementów 3E są bardzo dobrze chronione przez wilgocią, pleśnią i grzybami. W SYSTEMIE 3E zużycie wody jest czterokrotnie mniejsze niż w przypadku wykorzystania tradycyjnych technologii. Poziom wytwarzanych odpadów budowlanych zmniejszono aż o 80%, a cały zastosowany materiał może być w całości poddany recyklingowi.

 

Leśna Awangarda

 

– Dzięki elementom 3E zrealizowaliśmy tę inwestycję w rekordowym tempie, znacząco optymalizując liczbę zaangażowanych członków załogi. W oparciu o elementy 3E mogliśmy pracować bez przerw technologicznych, także w trudnych warunkach pogodowych. Znaczące ograniczenie ilości stosowanych materiałów, a tym samym zmniejszenie do minimum wykorzystania ciężkiego sprzętu, wytworzonych odpadów i zużytej wody, pozwoliło nam na prowadzenie prac z pełnym szacunkiem dla walorów przyrodniczych Puszczy Kampinoskiej – komentuje Piotr Budnik, wiceprezes SYSTEM 3E.

Jednym z inwestorów technologii SYSTEM 3E jest Grzegorz Krychowiak, polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w Reprezentacji Polski i w klubie Lokomotiw Moskwa. Deweloperem osiedla jest Kampinos Development.

 

Czytaj także: Ursus Nova – mieszkania na warszawskim Ursusie

Wileńska Express w Warszawie gotowa

Villa de Charme – nowe osiedle w Warszawie na ukończeniu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.