Konkurs Power Concrete z wygraną pracowników CEMEX

19.10.2021

Dużym sukcesem zespołów CEMEX Infrastruktura oraz CEMEX Polska zakończył się konkursu Power Concrete, organizowany przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. Zespoły CEMEX zajęły pierwsze oraz trzecie miejsce w finale wydarzenia. Wyniki ogłoszone zostały podczas XI Konferencji Dni Betonu w Wiśle.

 

W kwalifikacjach do konkursu Power Concrete wzięło udział piętnaście zespołów technologów z branży budowlanej, z których wyłoniono pięciu finalistów. Obydwa zespoły reprezentujące CEMEX: CEMEX Infrastruktura oraz CEMEX Polska znalazły się w finale konkursu zajmując dwa pierwsze miejsca w kwalifikacjach.

 

Finaliści spotkali się 13 września 2021 r. w laboratoriach Katedry Technologii Materiałów Budowlanych WIMIC AGH w Krakowie. Zadaniem zespołów było zaprojektowanie i wykonanie mieszanki betonowej charakteryzującej się minimalnym śladem węglowym [kg CO2/m3] w stosunku do największej średniej wytrzymałości na ściskanie [MPa] badanej na trzech próbkach.

 

Wyniki konkursu ogłoszono 11 października 2021 r. podczas organizowanych w Wiśle „Dni Betonu”. Próbki betonu zostały wówczas poddane badaniu wytrzymałości na ściskanie.

 

Najlepszy wynik otrzymał zespół technologów CEMEX Infrastruktura w składzie: Patryk Ślęczka, Marcin Siekierski, Łukasz Guzikowski oraz Mateusz Cichy. Ten zespół wygrał tegoroczny konkurs.

 

Drugie miejsce zajął zespół STRUNOBET-Migacz. Na trzecim miejscu znalazł się zespół CEMEX Polska w składzie Marta Szklarzyńska, Damian Chełmecki, Patryk Chmura, Paweł Mofina oraz Łukasz Włodarski.

Zmiany klimatyczne są jednym z największych wyzwań naszych czasów, dlatego cieszy nas fakt, że finałowe zadanie edycji związane było z tematyką zrównoważonego budownictwa oraz produktów o obniżonym śladzie węglowym, które również dla nas są bardzo ważne. Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Cieszę się z pomysłów technologów, których projekty tworzone są w obliczu kluczowych, współczesnych wyzwań, takich jak redukcja emisji przy jednoczesnym zachowaniu jakości produktów betonowych – mówi  Michał Grys, Dyrektor Pionu Materiały, Członek Zarządu CEMEX Polska.

 

Power Concrete

 

O konkursie Power Concrete

Konkurs Power Concrete odbył się po raz szósty. W wydarzeniu organizowanym przez Stowarzyszenie Producentów Cementu wzięło udział 15 zespołów technologów z całej Polski.

 

Prace uczestników były oceniane przez jury w składzie: prof. Jacek Śliwiński (Politechnika Krakowska), prof. Artur Łagosz (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), prof. Grzegorz Bajorek (Politechnika Rzeszowska), mgr inż. Justyna Piotrowska-Łój (Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce), mgr inż. Zbigniew Pilch (Stowarzyszenie Producentów Cementu).

 

Zobacz:

Domieszki chemiczne do betonów

Współpraca betonu i stali

Technologia betonów o podwyższonej szczelności

Beton hydrotechniczny – projektowanie i wykonawstwo

Cementy z dodatkami mineralnymi

Pierwszy w Polsce beton zeroemisyjny i niskoemisyjny

 

CEMEX dla klimatu

W 2020 roku firma ogłosiła strategię Future in Action, według której CEMEX ustanowił własny, globalny cel redukcji emisji dwutlenku węgla o 40% do 2030 roku (w porównaniu z poziomem emisji z 1990 roku), deklarując jednocześnie o 5 lat szybsze osiągnięcie wcześniej ustanowionego celu 35-procentowej redukcji (tj. już w 2025 roku).

 

W Europie CEMEX może poszczycić się osiągnięciem wspomnianego celu już w 2020 roku, dlatego europejskie zakłady planują zredukować emisję aż o 55% do 2030 roku, nawiązując w ten sposób do nowej strategii Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji CO2.

 

CEMEX ogłosił ponadto, że w 2050 roku chce dostarczać swoim klientom na całym świecie wyłącznie beton o zerowym śladzie węglowym.

 

CEMEX Polska

 

Sprawdź: Produkty budowlane

Czy zbrojenia niemetaliczne będą coraz popularniejsze?

Spawanie prętów do zbrojenia betonu – nowa jakość i wymagania

Płyta konstrukcyjna z betonu zbrojonego włóknami stalowymi

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.