Kompleks Hi Piotrkowska gotowy

16.12.2020

Kompleks Hi Piotrkowska w Łodzi otrzymał pozwolenie na użytkowanie. 82-metrowa wieża biurowa zachęca do wjechania na szczyt i podziwiania widoków.

 

Kompleks Hi Piotrkowska

 

Kompleks Hi Piotrkowska to nowa inwestycja mixed-use w Łodzi firmy Master Management Group (MMG). W grudniu otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Wprowadzili się już pierwsi najemcy. Gotowa jest część biurowa i handlowo-usługowa. W realizacji jest hotel jeszcze Hampton by Hilton.

 

Kompleks Hi Piotrkowska

 

– Zakończyliśmy z sukcesem załatwianie kwestii formalnych, aby łodzianie mogli zacząć korzystać z nowej przestrzeni miejskiej w pasażu pomiędzy naszym kompleksem a budynkiem Urzędu Miasta oraz z placu utworzonego między mniejszym biurowcem a częścią hotelową. Pierwsi najemcy części handlowo-usługowej i biurowej jeszcze w grudniu i w I kwartale 2021 r. otworzą swoje podwoje. Od 7 grudnia z powierzchni biurowej korzystają już pracownicy PKO BP – mówi Justyna Drużyńska, Director of Office Operations w Master Management Group.

 

Kompleks Hi Piotrkowska

 

Na linii łączącej secesyjną zabudowę jednej ze słynniejszych ulic handlowych w Polsce z nowoczesną konstrukcją dworca przesiadkowego Piotrkowska Centrum, zwanego potocznie „Stajnią Jednorożca”, wznosi się najwyższy łódzki biurowiec o charakterystycznej, rytmicznie podzielonej, jasnej elewacji. Wieża z powierzchnią biurową ma wysokość 82 m. Rozciąga się z niej widok na panoramę miasta. Od strony zabytkowej ul. Piotrkowskiej, mniejszy z budynków Hi Piotrkowska swoją stonowaną bryłą nawiązuje do kamienicznej zabudowy.

Kompleks Hi Piotrkowska ma w sumie 21 tys. m² powierzchni biurowej klasy A i 5 tys. m² powierzchni handlowo-usługowej. Lokalizacja w centrum miasta, przy dwupasmowej trasie al. Józefa Piłsudskiego i al. Adama Mickiewicza biegnącej na linii Północ-Południe zapewnia dobre skomunikowanie z dworcami, lotniskiem i drogami wylotowymi z miasta.

 

Kompleks Hi Piotrkowska

 

Trwa komercjalizacja części biurowej i usługowo-handlowej. Lokale handlowe i usługowe są skomercjalizowane w 70%. Agentami najmu powierzchni biurowej kompleksu są Knight Frank i CBRE.

Dopełnieniem kompleksu będzie hotel Hampton by Hilton z 149 pokojami oraz trzema salami konferencyjnymi. Jego otwarcie może nastąpić latem 2021 roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Erbud. Projekt Hi Piotrkowska przygotowała pracownia PRC Architekci.

 

Przeczytaj też: Hi Piotrkowska – najwyższy budynek w Łodzi

Ruszyła budowa Piotrkowska 155 w Łodzi

Pietryna 40 – nowy hotel w Łodzi. ZDJĘCIA

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.