Kolejny etap budowy osiedla Ceglana Park w Katowicach rozpoczęty

26.07.2023

Inwestycję realizuje grupa deweloperska Develia S.A. Generalnym wykonawcą prac została firma ALSTAL Grupa Budowlana.

 

Osiedle Ceglana Park położone jest na katowickim Brynowie. Jest to bardzo atrakcyjna okolica – niedaleko znajduje się Katowicki Park Leśny oraz Park Kościuszki. Dzielnica cieszy się popularnością ze względu na bogatą infrastrukturę lokalną – szybki i łatwy dostęp do kompleksu  sportowego AWF oraz punktów usługowych, szkół i sklepów.

 

Ceglana Park w Katowicach

 

W ramach VI etapu powstaną 162 mieszkania – kawalerki oraz dwupoziomowe apartamenty z antresolami o powierzchni nawet 130 m2. Dodatkowo powstaną komórki lokatorskie, schowki i pomieszczenia na rowery, a także podziemna hala garażowa. W projekcie uwzględniono również stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Ceglana Park w Katowicach

Ceglana Park w Katowicach – wizualizacja osiedla

 

Wierzymy, że będzie to wyjątkowe miejsce na mapie Katowic, przyjazne mieszkańcom i środowisku. Cieszę się, że idea budownictwa w myśl zrównoważonego rozwoju rozwija się w Polsce coraz mocniej. W ALSTAL stawiamy na partnerstwo i gwarancję bezpieczeństwa, cieszymy się, że możemy realizować tak ciekawą i nowoczesną inwestycję razem z DEVELIA S.A. – mówi Rafał Kampczyk, Dyrektor Handlowy firmy ALSTAL.

 

Ceglana Park w Katowicach powstaje w myśl idei zrównoważonego rozwoju – do budowy wykorzystywane są ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko.
Na terenie osiedla zadbano o ograniczenie ruchu kołowego, alejki spacerowe będą pokryte nawierzchniami antysmogowymi. W projekcie osiedla postawiono mocny akcent na zieloną infrastrukturę – powstanie aleja parkowa z malowniczym stawem i pomostem oraz tężnia solankowa.

 

Planowany termin przekazania mieszkań nabywcom to I kwartał 2025 roku. Generalny wykonawca inwestycji, firma ALSTAL Grupa Budowlana, niedawno zakończyła pierwszy etap budowy Osiedla Szmaragdowy Park w Gdańsku realizowanej także dla DEVELIA S.A. Spółka ALSTAL ma bogate doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym. Aktualnie realizuje dwie podobne inwestycje na terenie Trójmiasta: Osiedle Zbożowa w Gdyni oraz Osiedle Motława Garden w Gdańsku.

 

Źródło: ALSTAL Grupa Budowlana

 

>>> Nowy kompleks basenów w Bolesławcu

>>> Najbardziej zielone miasta w Polsce. TOP 10

>>> Nowy Wełnowiec w Katowicach – inwestycja za 2 mld złotych

>>> ALSTAL liderem wśród pracodawców w Polsce według rankingu Forbes

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in