ISOVER wprowadza na polski rynek U Protect – innowacyjny system ognioodpornej izolacji kanałów

Artykuł sponsorowany

27.10.2022

U Protect, system ochrony przeciwpożarowej kanałów wentylacyjnych i przewodów oddymiających, stosowany od 10 lat przez wykonawców w ponad 20 krajach europejskich, teraz dostępny jest również w Polsce. Rozwiązanie oferowane przez ISOVER odznacza się ochroną przeciwpożarową do 2 godzin, a także wyjątkowo niską wagą oraz prostotą montażu. System znajdzie zastosowanie w izolacji pionowych i poziomych kanałów okrągłych oraz prostokątnych w budynkach o podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych, takich jak centra handlowe, hotele, szpitale czy obiekty widowiskowo-konferencyjne.

 

U Protect

 

W skład systemu wchodzą płyty i maty siatkowe wykonane z wełny ULTIMATE, a także akcesoria niezbędne do skutecznej ochrony przeciwpożarowej, takie jak przeciwogniowa farba, klej, wkręty oraz taśma.

U Protect wykorzystywany jest w ognioodpornej izolacji kanałów wentylacyjnych, a także przewodów oddymiających, gwarantując skuteczne zabezpieczenie przeciwpożarowe do 2 godzin zgodnie z obowiązującymi normami – mówi Adam Ziółek, kierownik produktu ISOVER. – System jest ponadto prosty w montażu, estetycznie wygląda, dzięki czemu od ponad dekady cieszy się uznaniem wykonawców m.in. w Niemczech, Czechach, Francji, Hiszpanii czy krajach skandynawskich. Teraz o jego zaletach mogą przekonać się również wykonawcy w Polsce – dodaje.

Lekki materiał, łatwiejsza praca

U Protect jest efektem wielu lat intensywnych badań i testów prowadzonych przez markę ISOVER, a także odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez wykonawców i projektantów poszukujących łatwych w montażu, energooszczędnych rozwiązań o wysokiej wydajności i skuteczności przeciwpożarowej. Zastosowana w systemie wełna ULTIMATE jest nawet trzykrotnie lżejsza niż standardowe produkty dostępne na rynku, co znacznie podnosi komfort pracy. Dodatkową zaletą z punktu widzenia wykonawców jest łatwość jej obróbki, a także brak konieczności używania kleju na łączeniach płyt lub mat.

Wełny mineralne ULTIMATE charakteryzują się doskonałymi parametrami odporności ogniowej, są wysoce elastyczne, ale przede wszystkim lżejsze niż tradycyjne wełny mineralne otrzymane z włókien skalnych. Jest to możliwe dzięki unikatowemu i opatentowanemu procesowi produkcji samego włókna, z którego wełna mineralna ULTIMATE jest wykonana – tłumaczy Adam Ziółek.  – Wysoka sprężystość wełny mineralnej ULTIMATE sprawia, że cięcie oraz montaż materiału są szybsze i bardziej efektywne. Dodatkowo, podczas montażu, niewymagane jest klejenie poszczególnych płyt do siebie. Dzięki temu nie trzeba nakładać masy klejącej, co znacznie skraca czas pracy – dodaje. 

System umożliwia bierną ochronę przeciwpożarową instalacji pionowych i poziomych, zarówno tych o przekroju okrągłym, jak i prostokątnym.

U Protect

Priorytetem bezpieczeństwo pożarowe

U Protect pozwala na zabezpieczenie przeciwpożarowe kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a także przewodów oddymiających do EIS 120, spełniając kryteria klasyfikacyjne szczelności ogniowej (E), izolacyjności (I) i dymoszczelności (S) w czasie 120 minut. System certyfikowany jest zgodnie z normami EN1366-1 i EN1366-8.

 

U Protect został przetestowany i certyfikowany w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. Zastosowana w systemie wełna ULTIMATE charakteryzuje się doskonałymi parametrami ognioodpornymi i klasą reakcji na ogień A1, spełniając najwyższe standardy ochrony przeciwpożarowej – zapewnia Adam Ziółek. – Co więcej, wełna ULTIMATE wykazuje doskonałe właściwości izolacyjne. Jej współczynnik przewodności cieplnej λD w temperaturze 10 stopni Celsjusza wynosi 0,031 W/(m*K). Dzięki temu, poprzez redukcję strat ciepła, możliwa jest oszczędność energii. Ponadto właściwości tłumienia dźwięków wełny ULTIMATE pomogą zredukować hałas z kanałów, poprawiając komfort akustyczny pomieszczeń – dodaje.

Estetyka nie mniej ważna

Płyty z wełny mineralnej ULTIMATE pokryte są czarną folią aluminiową, do której dołączana jest taśma uszczelniająca w takim samym kolorze, co znacząco ułatwia prawidłowe wykonanie izolacji przeciwpożarowej. Produkt należy montować czarnym pokryciem do zewnątrz, w efekcie czego zyskujemy eleganckie i estetyczne pokrycie kanału. Jest to szczególnie istotną zaletą w przypadku przestrzeni, w których instalacje są widoczne.

 

U Protect

W przypadku izolacji pożarowej kanałów prostokątnych dedykowanym materiałem są płyty z wełny mineralnej ULTIMATE U Protect Slab 4.0 Alu1 o grubości 90 mm. System zawiera także: wkręty montażowe o długości 180 mm oraz czarną taśmę aluminiową. Dodatkowo do uszczelniania przejść np. przez ściany należy zastosować farbę uszczelniającą ISOVER Protect BSF oraz masę klejącą ISOVER Protect BSK.

 

Z kolei w systemie zabezpieczającym kanały okrągłe znaleźć można maty siatkowe z wełny mineralnej ISOVER ULTIMATE U Protect Wired Mat 4.0 Alu1 o grubości 120 mm oraz czarną taśmę aluminiową. Dodatkowo, jak w przypadku kanałów prostokątnych, system składa się z farby i masy uszczelniającej.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in