Inwestycja Studio Plac Dominikański oddana do użytkowania

18.08.2022

Firma TOSCOM Development zakończyła realizację apartamentowca w centrum Wrocławia.

 

Budynek Studio Plac Dominikański znajduje się przy ulicy Generała Romualda Traugutta, na pograniczu dzielnic Stare Miasto i Przedmieście Oławskie. Niedaleko znajduje się Galeria Dominikańska, Hotel Hilton, Park Słowackiego i wrocławski rynek. W tym rejonie miasta sąsiaduje ze sobą zabudowa historyczna i nowoczesna. To lokalizacja z dobrze funkcjonującą komunikacją, blisko obiektów turystycznych, uniwersytetów, parków i ważnych wrocławskich placówek kultury.

 

Studio Plac Dominikański

 

Blisko stąd do Fosy Miejskiej, bulwarów i przystani nad Odrą, parku rozrywki Wesołe Miasteczko oraz Hali Targowej. W sąsiedztwie znajdują się liczne punkty gastronomiczne, kluby muzyczne, muzea, galerie sztuki, teatry.

 

>>> Planty Racławickie we Wrocławiu – rusza sprzedaż mieszkań

>>> Sienkiewicza Residence – nowa inwestycja we Wrocławiu

>>> Liviny – nowe osiedle we Wrocławiu

>>> Osiedle nad Widawą – nowy projekt we Wrocławiu

 

Projekt architektoniczny Studia Plac Dominikański powstał w pracowni DL Architekci. Prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku. Generalnym wykonawcą była firma EURO-STAHLSERVICE Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Siedmiopiętrowy apartamentowiec o łącznej powierzchni 3860,42 m kw. z elementami układu kaskadowego został wzniesiony w stylu urbanistycznym dopasowanym do okolicznej zabudowy. Do wykończenia elewacji użyto cegły klinkierowej w odcieniach szarości, zamontowano duże okna typu porte fenetre. W kondygnacji parterowej zaprojektowano przestrzeń handlowo-usługową.

 

Studio Plac Dominikański

 

Oddaliśmy do użytkowania obiekt bardzo przyciągający uwagę, w lokalizacji zobowiązującej do odpowiedzialnej i wysmakowanej architektury. Wraz z uznanymi wrocławskimi architektami – Bartoszem Łukaszewiczem i Marcinem Dziewońskim – oddaliśmy hołd stojącemu naprzeciwko Studia gmachowi Poczty Polskiej. Niemal 90 lat temu projektant Lothar Neumann uznał za jedyny słuszny budulec klasyczną cegłę. Kontynuacja jego wizji wydaje się słusznym rozwiązaniem. Nasz budynek, oprócz cegły klinkierowej i aluminiowej stolarki okiennej, wykończony jest w luksusowym standardzie – mówi Tomasz Szychliński, Prezes Zarządu TOSCOM Development.

Studio Plac Dominikański

W budynku jest 138 apartamentów o powierzchni od 15 do 47 metrów kwadratowych. Są to lokale jedno- i dwupokojowe, wykończone w wysokim standardzie (stolarka w klasie premium, klimatyzacja). W wykończeniu elewacji zastosowano stonowaną kolorystykę i panoramiczne okna. W apartamentowcu funkcjonuje recepcja i ochrona, a na podziemnym parkingu zaprojektowano 20 miejsc postojowych.

 

Studio Plac Dominikański

 

Studio Plac Dominikański zaprojektowano z myślą o przeznaczeniu apartamentów pod wynajem. Przewidziano opiekę operatora najmu. Za realizacją projektu stoi TOSCOM Development – wrocławski deweloper działający na rynku nieruchomości od 1996 roku, który realizuje projekty zabudowy komercyjnej i mieszkaniowej. Wśród dotychczasowych realizacji TOSCOM Development znajdują się budynki przy ulicy Armii Krajowej 46A i Polaka 14 oraz inwestycja Bernardyńska realizowana niedaleko apartamentów Studio Plac Dominikański.

 

Źródło: GUTPR

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in