Hospicjum w Wołominie w rozbudowie

20.10.2021

Rusza rozbudowa hospicjum dla dzieci w Wołominie prowadzonego przez Księży Orionistów. W obiekcie powstaną także hospicjum dla dorosłych oraz poradnie lekarskie.

 

Hospicjum w Wołominie

 

Hospicjum w Wołominie przy ul. Piłsudskiego 44 będzie w pełni przeznaczone dla pacjentów paliatywnych. Placówka specjalizować się będzie w chorobach przewlekłych, postępujących, zagrażających życiu, w zaawansowanej, niepoddającej się leczeniu przyczynowemu fazie choroby oraz wybranych chorobach charakteryzujących się znacznym nasileniem trudnych do uśmierzenia objawów. Hospicjum w Wołominie będzie wyposażone w pełną, intuicyjną automatykę budynkową dostosowaną do potrzeb pacjentów, umożliwiającą kontrole poruszania się, regulacje natężenia oświetlenia czy klimatyzacji. Dodatkowo mieć będzie rozwiązania zapewniające wysoką izolacją akustyczną.

 

Hospicjum w Wołominie

 

Budowa realizowana jest w ramach rozbudowy Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści. Na całość obiektu medycznego składać się będą: hospicjum dla dzieci, hospicjum dla dorosłych, hospicjum domowe dla dzieci i dorosłych, hospicjum perinatalne, poradnia rehabilitacyjna wraz z usługami rehabilitacyjnymi, poradnia perinatalna, pediatryczna oraz poradnia leczenia bólu. Program użytkowy obiektu zawiera szereg pomieszczeń o charakterze terapeutycznym, medycznym, administracyjnym oraz magazynowym. Znajdą się tam m.in.: pomieszczenia pobytu dziennego z salą kinową, jadalnia z kuchnią oraz pomieszczenie deficytu w samoopiece, przychodnia lekarska z pięcioma specjalistycznymi gabinetami lekarskimi i diagnostyczno-zabiegowymi, oddział farmacji szpitalnej, oddział rehabilitacji, dwa oddziały medycyny paliatywnej, oddział paliatywny dziecięcy, oddział pomocniczy oraz administracyjny.

Powierzchnia zabudowy nowej części hospicjum w Wołominie wyniesie 1355,6 m², a powierzchnia użytkowa – 6070,5 m² (netto). Kubatura to 21 853,8 m³. W obiekcie będzie mogło przebywać na stałe ok. 50 pacjentów oraz 30 w systemie dziennego pobytu.

Inicjatorem budowy jest Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska. Koszt budowy szacowany jest na 45 mln zł.

 

Hospicjum w Wołominie

 

Księża Orioniści prowadzą placówki dla dorosłych, dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej na terenie całej Polski. Posługują w ponad 30 krajach na całym świecie. Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści w Wołominie ma 26 lat doświadczenia w opiece nad pacjentem chorym terminalnie.

 

Czytaj także:

Szpital MSWiA przejdzie termomodernizację

Szpital Biziela w Bydgoszczy będzie rozbudowany

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in