Grano Hotel Solmarina w Gdańsku

25.01.2024

Grano Hotel Solmarina to nowy, elegancki obiekt w położony niedaleko Wyspy Sobieszewskiej. Zapewnia on także dostęp do prywatnej mariny.

 

Grano Hotel Solmarina

 

Czterogwiazdkowy Grano Hotel Solmarina stanowi dominantę inwestycji Sol Marina przygotowywanej w Gdańsku przez firmę deweloperską Dekpol. Oprócz hotelu, w skład inwestycji wejdzie również kilkadziesiąt budynków o niskiej zabudowie, w których łącznie przewidziano 350 apartamentów. Inwestycja powstaje w trzech etapach, a pierwszy, z 77 apartamentami, oddano do użytku w 2021 r.

Grano Hotel Solmarina powstał w unikatowej lokalizacji – tuż przy nabrzeżu Martwej Wisły, nieopodal malowniczo położonej Wyspy Sobieszewskiej. Inwestycja należąca do sieci Grano Hotels składa się z 10 kondygnacji, gdzie łącznie znajduje się 128 pokoi hotelowych oraz 15 apartamentów wypoczynkowych.

 

Grano Hotel Solmarina

 

Na terenie hotelu znajduje się strefa biznes składająca się z trzech sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 250 m², nowoczesna strefa SPA & Wellness z basenem, ośmioma gabinetami zabiegowymi, sauną, jacuzzi oraz siłownią. Ponadto, do dyspozycji gości jest również hotelowa restauracja oraz zlokalizowany na dachu obiektu Sunset Bar z pięknym widokiem na marinę i okolicę.

Wyróżnikiem Grano Hotel Solmarina jest prywatna marina do cumowania jachtów i łodzi motorowych, a także w pełni wyposażone nabrzeże z własnym kapitanatem. Wypłynięcie na pełne morze zajmuje stąd zaledwie 20 min.

Nadmorskie otoczenie obiektu znalazło swoje odzwierciedlenie w wyposażeniu wnętrz pokoi hotelowych, które nawiązują do kolorów natury. Ich realizację powierzono warszawskiej spółce Trust Us specjalizującej się w wykańczaniu wnętrz obiektów komercyjnych.

 

Grano Hotel Solmarina

 

– Wnętrza przygotowanych przez nas pokoi hotelowych cechuje pewien minimalizm, który został wypełniony barwami natury. Ze względu na nadmorskie otoczenie obiektu bazowaliśmy na materiałach nawiązujących do okolicznej przyrody, które jednocześnie współgrałyby z wystrojem części wspólnych hotelu. W efekcie we wnętrzach pokoi znaleźć można połączenia kilku materiałów, m.in. płyt meblowych imitujących kamień naturalny, malowanych frontów meblowych oraz metalowych elementów konstrukcyjnych mebli. Uzupełnieniem były wiklinowe dodatki, które znacznie ociepliły klimat pokoi – mówi Daniel Ochońko, prezes zarządu Trust Us.

Inwestorem hotelu jest Dekpol Deweloper, a generalnym wykonawcą – Dekpol Budownictwo. Jego budowa trwała 24 miesiące.

 

Źródło: materiały prasowe

 

Czytaj także:

Stradom House – nowy hotel w historycznych murach

Nickelodeon Hotels & Resorts Riviera Maya – ekskluzywny hotel w Meksyku

Hotel przy lotnisku Heathrow od Radisson. ZDJĘCIA

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in