Fabryka Tytan EOS w Węgrowie otwarta

28.12.2021

Fabryka Tytan EOS to nowoczesny zakład chemii budowlanej firmy Selena w Węgrowie w województwie mazowieckim.

 

Fabryka Tytan EOS

 

Fabryka Tytan EOS powstała przy ul. Strefowej w Węgrowie na Mazowszu. Nowoczesny zakład spółki z Grupy Selena, firmy z branży chemii budowlanej, wykorzystuje do produkcji zautomatyzowane rozwiązania. Przez ostatnie 12 miesięcy firma przystosowywała zakład do nowoczesnej produkcji szerokiej gamy produktów Tytan EOS.

W Węgrowie produkowane będą m.in. kleje do płytek oraz do ociepleń, tynk maszynowy, obrzutka, zaprawy do murowania, fugi w 20 kolorach, hydroizolacje oraz wylewki. Zautomatyzowana linia produkcyjna dostosowana jest do produkcji z wykorzystaniem lokalnych surowców, zakład ma też własne laboratorium kontroli jakości.

 

Fabryka Tytan EOS

 

W ciągu ostatnich trzech lat dotychczasowy zakład Tytan EOS podwoił wyniki sprzedaży w Polsce. Selena planuje budowę kolejnej linii produkcyjnej w Węgrowie, co pozwoli zwiększyć produkcję nawet trzykrotnie. Dodatkowo zakład uruchomi drugą zmianę produkcyjną, w związku z czym przewiduje zatrudnienie prawie 30 dodatkowych pracowników w 2022 roku.

 

Fabryka Tytan EOS

 

Fabryka Tytan EOS Węgrów powiększy się też o Dział R&D, a na wjeździe do zakładu zostanie zainstalowana bramka pozwalająca na weryfikację towarów. Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu nowoczesnej i innowatorskiej technologii RFID, czyli identyfikacji za pomocą fal radiowych. W tym celu na wózkach widłowych transportujących produkty zostaną zainstalowane czytniki, anteny, specjalny komputer i ekran do obsługi. Odczyty znaczników pozwolą na szybkie załadunki bez opuszczania pojazdów. System RFID posłuży przede wszystkim do integracji tagów RFID gotowych wyrobów z obecnym rozwiązaniem etykiet z kodem kreskowym oraz automatyzacji rejestracji przyjęć i dostaw, co umożliwi podwójną weryfikację towarów, przyspieszy pracę oraz wyeliminuje możliwość błędów rejestracji.

Obecnie Grupa Selena posiada zakłady produkcyjne w Polsce, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Kazachstanie, Hiszpanii i we Włoszech. W październiku 2021 roku spółka zapowiedziała, że planuje uruchomienie nowej inwestycji na terenie Kazachstanu.

 

Czytaj też:

Nowe centrum laboratoryjne Selena Labs

Fabryka Leviat w Kaliszu ukończona

Zakład Aluprof SA powstaje w Międzyrzeczu

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.