Ecophon inwestuje w fabrykę w Gliwicach

06.07.2023

Ecophon rozwija swój zakład w Gliwicach. Powstała tam już nowa linia produkcyjna, a teraz budowana jest hala.

 

Ecophon

 

Ecophon, producent i dostawca produktów oraz systemów akustycznych, będący częścią globalnej Grupy Saint-Gobain, otworzył nową linię produkcyjną w gliwickiej fabryce oraz zaprezentował budowaną obecnie halę produkcyjną o powierzchni 11 tys. m².

Ecophon szacuje, że nowa linia produkcyjna oraz realizowana obecnie fabryka przyniosą ok. 1,2 mln euro zdolności produkcyjnej rocznie i umożliwią bezpośredni eksport m.in. na sąsiedni rynek niemiecki. Inwestycje przyniosą także możliwości zatrudnienia specjalistów z zakresu produkcji, logistyki, utrzymania ruchu oraz zarządzania.

 

Ecophon

 

Rozbudowa zakładu w Gliwicach umożliwia industrializację nowych pieców elektrycznych zgodnie z ambicją firmy, aby wycofać wszystkie kopalne źródła energii. Przejście to zostanie dodatkowo wzmocnione dzięki umowie zakupu energii elektrycznej (PPA) zawartej przez Grupę Saint-Gobain, która gwarantuje dostawę 40% odnawialnej energii elektrycznej dla grupy w Polsce, co w całości pokryje działalność Ecophon w naszym kraju.

 

Ecophon

 

Firma posiada jednostki biznesowe w 20 państwach oraz przedstawicielstwa w 30 krajach na całym świecie, zatrudniając łącznie prawie 1100 pracowników. Główna siedziba znajduje się w Hyllinge w Szwecji. Polska jest zaś bardzo ważnym krajem zarówno pod względem wdrożeń akustycznych, jak i wartości produkcyjnych. Z punktu widzenia produkcji fabryki w Gliwicach, a także w francuskim Genouillac są jednymi z najważniejszych w portfolio firmy. Gliwicka hala natomiast jest także istotnym centrum wszystkich produktów Ecophon, dzięki któremu producent w istotny sposób skraca czas realizacji zamówień na rynki europejskie.

Inwestycja rozbudowy fabryki zostanie ukończona w 2024 r. i będzie kosztować ok. 19 mln euro.

 

Źródło: Ecophon

 

Czytaj także:

Fabryka Reynears Aluminium pod Warszawą

Siemens inwestuje w nowe fabryki

Nice Brasil – nowy kompleks fabryczny w Brazylii

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.