D1 Bratysława–Triblavina wybuduje Budimex

15.07.2022

Słowacką autostradę D1 Bratysława–Triblavina zrealizuje za 111 mln euro firma Budimex.

 

D1 Bratysława–Triblavina

 

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., czyli Zarządca Dróg Krajowych na Słowacji, wybrał ofertę Budimeksu S.A. jako najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym na budowę autostrady D1 Bratysława–Triblavina. Autostrada będzie mieć długość 16,8 km i zostanie zrealizowana przez wykonawcę w formule „projektuj i buduj”.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie autostrada i inne związane z nią obiekty. Oznacza to pełną rozbudowę autostrady D1 Bratysława–Triblavina, w tym wymianę konstrukcji drogowej na odcinku od Vajnor do węzła Triblavina oraz zapewnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy autostradami D1 i D4. Kontrakt obejmie też budowę kolektorów skrzyżowania od skrzyżowania Vajnory do węzła Ivanka, koordynację z autostradą D4 oraz wymianę jezdni w rejonie MÚK Triblavina, a także dokończenie systemu informatycznego. Koordynacja z autostradą D4 oznacza koordynację z już wybudowanymi fragmentami odgałęzień węzła Ivanka Sever D4, które będą wymagały modyfikacji pod kątem budowy objazdów oraz dokończenie części obiektów autostrady D4 prowadzących pod D1, w tym uzyskania niezbędnych zezwoleń. Przewidziano budowę 19 obiektów inżynieryjnych, z czego dwa najdłuższe (każdy o długości 138 m) znajdują się na węźle przecinającym autostradę. Realizacja musi się odbywać przy zapewnieniu odpowiedniej stałej ciągłości ruchu.

Wartość umowy podpisanej z firmą Budimex wynosi 110 mln 850 tys. euro netto. Prace projektowe rozpoczęły się po podpisaniu umowy. Na realizację prac wykonawca ma 3 lata. Droga będzie objęta 5-letnią gwarancją.

 

To pierwszy kontrakt wygrany przez Budimex na Słowacji od momentu wejścia na ten rynek w 2021 r. i trzeci kontrakt wygrany za granicą w ciągu ostatniego roku (dwa kontrakty budowlane Budimex wygrał wcześniej w Niemczech).

 

Przeczytaj też:

S7 Napierki–Płońsk – kolejne kilometry oddane do ruchu

S1 Mysłowice–Bielsko-Biała w budowie

Zachodnia Obwodnica Łodzi dłuższa o 12 km

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in