Biskupia Górka – otwarto pierwszą nitkę wiaduktu

14.08.2019

Na wiadukcie Biskupia Górka dostępna jest już dla kierowców jedna jezdnia. Wkrótce rozebrany będzie stary obiekt i ruszy realizacja drugiej nitki. Wykonawca szcuje zaawansowanie prac na około 40%.

 

Wiadukt Biskupia Górka znajduje się w ciągu głównej arterii łączącej Pruszcz Gdański z centrum Gdańska. Pierwsza część obiektu pomyślnie przeszła próby obciążeniowe i została udostępniona do ruchu. Fragment wiaduktu oddany do użytku ma rozpiętość 104 m i szerokość 17,5 m. Ruch odbywa się po trzech pasach jezdni. Po zakończeniu budowy na jednym z pasów utworzony zostanie buspas. Wzdłuż wiaduktu będzie przebiegał ciąg pieszo-rowerowy.

 

Fot. Budimex

Wiadukt Biskupia Górka – co jeszcze pozostało do zrobienia

Przed wykonawcą rozbiórka istniejącego wiaduktu w ciągu Traktu św. Wojciecha. W jego miejsce wybudowana zostanie zachodnia nitka wiaduktu wraz z trzecim dźwigarem. Oprócz budowy wiaduktu zadanie obejmuje również budowę mostu nad Kanałem Raduni. Powstanie też nowy układ drogowy, który obejmie rejon od ulicy 3 Maja do ulicy Augustyńskiego. Równocześnie przy ulicy Okopowej budowany będzie parking kubaturowy. Budowa zakończyć się ma w październiku 2020 roku.

 

Sprawdź też: Gdańsk: Nowa Bulońska z nietypową estakadą

 

Fot. Budimex

 

Kontrakt o wartości 147 mln złotych realizuje Budimex. Aż 114 milionów złotych pochodzi z dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestorem jest Urząd Miasta Gdańsk.

 

Urząd Miejski w Gdańsku
Budimex

 

Czytaj też: Młode Miasto. Rewitalizacja terenów dawnej stoczni w Gdańsku

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in