Dom Pień – ukryty w lesie

14.08.2019

Dom Pień to projekt, którego założeniem było wkomponowanie budynku w otoczenie leśne, przy jednoczesnym zachowaniu minimalistycznej formy.

 

 

Dom Pień jak kostka

Dwupiętrowy Dom Pień zaprojekowany został tak, aby przez nieskomplikowaną bryłę kostki stanowił swojego rodzaju tło dla przyrody. Tradycyjna forma budynku łączy się z nowoczesną elewacją, dzięki wykorzystaniu drewna i szkła. Punktem wyjściowym dla całej konstrukcji był prostopadłościan, a rozrzeźbienie domu polegało na rozsunięciu względem siebie drewnianych narożników budynku. Ściany, które powstały po przesunięciu, ozdobione zostały ciemnoszarym tynkiem.

 

 

Dom Pień – minimalizm elewacji

Wykorzystanie drewna w elewacji ma – na życzenie inwestora – wkomponować Dom Pień w leśne otoczenie i pełnić funkcję nie tyko warstwy ochronnej budynku, ale także ozdobnej kory. Główna elewacja od frontu to ukryta brama garażowa i dwa pasy okien. Dwie boczne elewacje są równie surowe, a horyzontalne szare pasy ułatwiają zlokalizowanie okien. Zupełnym przeciwieństwem frontowej elewacji jest część budynku od strony ogrodu – szklana ściana z wejściem na taras jest jego głównym elementem. Długie horyzontalne okna po obu stronach części dziennej lepiej doświetlają wnętrze.

 

Projekt architektoniczny: pracownia 81.waw.pl.

 

Przeczytaj też: Drewno klejone krzyżowo – nowoczesny materiał budowlany

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in