BIM DAYS 2023 Ekosystem danych – cyfryzacja, dane i zrównoważony rozwój

20.11.2023

Jak budować cyfrowe procesy w firmach na rynku architektoniczno-budowlanym, żeby działać bardziej efektywnie? Jak wykorzystać szanse, które przynosi cyfryzacja, do rozwoju i zwiększania konkurencyjności polskiej branży architektonicznej i budowlanej? Jak przekuć dostępne dane w możliwość budowania lepszego, bardziej zrównoważonego świata? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać podczas 9. konferencji BIM DAYS 2023 | Ekosystem danych.

 

BIM DAYS 2023

 

Autodesk wraz z partnerami zapraszają na kolejną edycję BIM DAYS 2023, w tym roku pod hasłem Ekosystem danych. Odbędzie się ona 28–30 listopada 2023 r. w formule hybrydowej. Już po raz 9. spotykamy się, aby rozmawiać jak dzięki technologii i organizacji pracy podnosić efektywność i konkurencyjność zarówno poszczególnych firm, jak i całego sektora projektowo-budowlanego.

Program tegorocznego wydarzenia będzie koncentrował się na obszarach związanych z:

  • kolejnych etapach cyfryzacji polskiej branży projektowo-budowlanej i rozwijania dojrzałości cyfrowej organizacji,
  • zrównoważonym podejściem do procesu budowlanego i wpływem uwarunkowań prawno-finansowych na wzrost świadomości środowiskowej,
  • wartością i zarządzaniem danymi w procesie budowlanym.

Organizatorzy przygotowali również specjalną sesję dla producentów materiałów i urządzeń dla branży budowlanej. To grupa, której włączenie do ekosystemu danych rośnie wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej standardów ESG wśród inwestorów i projektantów.

– Konferencję kierujemy do wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego: architektów, konstruktorów i instalatorów, wykonawców oraz inwestorów prywatnych i publicznych, a także firm produkujących urządzenia i materiały dla budownictwa. To przestrzeń i czas do wymiany doświadczeń. Chcemy umożliwić rozprzestrzenianie się dobrych praktyk, edukowanie rynku i dzięki temu wesprzeć transformację cyfrową całego sektora – mówi Agnieszka Staniewicz, account based marketing manager w Autodesk.

BIM DAYS 2023 | Ekosystem danych to 3 dni konferencji, ponad 40 sesji i ponad 50 prelegentów. Wśród nich eksperci polscy oraz zagraniczni, w tym wielu praktyków i liderów cyfryzacji w swoich organizacjach.

Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym – pierwszy dzień będzie dostępny dla limitowanej liczby uczestników również stacjonarnie, wszystkie 3 dni będą dostępne w formule online.

Agenda i rejestracja dostępne są na stronie wydarzenia.

Patroni instytucjonalni: Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH), Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), Polski Związek Firm Developerskich (PZFD), Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP (SITK RP), Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

 

 

Czytaj także:

Autodesk BIM DAYS 2022 za nami

Plan realizacji metodyki BIM (BEP)

BIM Revolution

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in