A2 Malinowiec–Łukowisko w realizacji

14.06.2023

A2 Malinowiec–Łukowisko o długości 18 km uzyskała ZRID. Odcinek zostanie wybudowany za 530 mln zł.

 

A2 Malinowiec–Łukowisko

 

Odcinek A2 Malinowiec–Łukowisko otrzymał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po przekazaniu placu budowy wykonawca inwestycji rozpocznie prace budowlane. Ruszą także procedury odszkodowawcze dla właścicieli nieruchomości.

W ramach inwestycji powstanie blisko 18-kilometrowy fragment autostrady A2 pomiędzy Siedlcami i Białą Podlaską. Odcinek A2 Malinowiec–Łukowisko będzie to droga dwujezdniowej, z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Na przecięciu z obecną DK19 a przyszłą drogą ekspresową S19 wybudowany zostanie węzeł Łukowisko. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawcą odcinka A2 Malinowiec–Łukowisko w formule „projektuj i buduj” jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Umowa o wartości ok. 530 mln zł została podpisana 1 kwietnia 2021 r. Termin ukończenia prac wynikający z podpisanej umowy to II połowa 2024 r. Może on ulec zmianie z uwagi na długotrwałą procedurę uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

 

A2 Malinowiec–Łukowisko

 

Realizacja A2 Siedlce–Biała Podlaska (ok. 63,5 km)

W kwietniu 2021 r. podpisane zostały umowy na cztery fragmenty trasy A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. Od września 2022 r. na odcinku Swory–Biała Podlaska wykonywane są roboty ziemne (nasypy, wykopy) oraz warstwy konstrukcyjne nawierzchni. Trwają prace przy budowie obiektów inżynierskich. Ponadto przebudowywane są kolizje z urządzeniami obcymi. Na odcinku od węzła Siedlce Południe do rejonu Malinowca prace rozpoczęły się w drugiej połowie maja 2023 r. Wykonawca wytyczył plac budowy i pod nadzorem przyrodniczym prowadzi wycinkę drzew. Dla odcinka od węzła Łukowisko do rejonu miasta Swory trwa postępowanie administracyjne w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Prawdopodobnie na przełomie II i III kwartału 2023 r. odcinek otrzymamy decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Zgodnie z zawartymi umowami zakończenie robót zaplanowano do końca 2024 r.

 

Źródło: GDDKiA

 

Przeczytaj też:

A2 Siedlce–Malinowiec ze ZRID-em

Obwodnica Praszki gotowa

Obwodnica Chełma – rusza budowa

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.