XIX Zjazd Podlaskiej OIIB

10.06.2020

XIX Zjazd Podlaskiej OIIB odbywał się w trybie zdalnym poprzez portal PIIB.

 

Wojciech Kamiński – przewodniczący Podlaskiej OIIB

 

Zjazd Sprawozdawczy Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa odbywał się między godziną 11.00 – 21 maja a 17.00 – 22 maja 2020 r. Ten dość długi czas trwania XIX zjazdu miał umożliwić delegatom zapoznanie się z zasadami i stroną techniczną nowej, elektronicznej formy tego spotkania, która była konsekwencją epidemii koronawirusa oraz przepisów w sprawie przeciwdziałania jego rozprzestrzenianiu się.

Delegaci zostali powiadomieni o terminie zjazdu oraz otrzymali projekty uchwał z załącznikami w formie pisemnej i elektronicznej, a w wyznaczonym terminie, po zalogowaniu na portalu członkowskim PIIB, głosowali nad poszczególnymi uchwałami. Zjazdowi przewodniczył Wojciech Kamiński – przewodniczący okręgowej rady, a funkcję sekretarza sprawował Robert Dryl – sekretarz rady.

 

Robert Dryl – sekretarz Podlaskiej OIIB

 

W zjeździe Podlaskiej OIIB udział wzięło 84 delegatów (frekwencja 80,77%) i przeprowadzono 9 głosowań nad uchwałami. Zatwierdzono m.in. sprawozdania organów izby, udzielono radzie absolutorium oraz przyjęto budżet na kolejny rok.

Delegaci złożyli 4 wnioski. Pierwszy dotyczył organizacji kolejnych zjazdów również w formie elektronicznej, celem ograniczenia wydatków izby. W drugim wystąpiono z inicjatywą udostępniania nagrań szkoleń online przeprowadzanych przez izby okręgowe wszystkim członkom PIIB. W trzecim postulowano rozliczanie delegacji członków organów izby na zasadach analogicznych jak w PIIB. Ostatni dotyczył publikacji na stronie internetowej PIIB informacji odnośnie do oznaczeń literowych uprawnień budowlanych. Nad wnioskami pochyli się Okręgowa Rada.

 

Monika Urban-Szmelcer

 

Czytaj także: XIX Zjazd Lubelskiej OIIB

XIX Zjazd Mazowieckiej OIIB

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.