Wschodnia obwodnica Wrocławia

31.07.2019

Budimex zrealizuje kolejny odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia. Koszt inwestycji to około 31 mln zł.

 

To fragment nowej trasy na południu miasta, który skomunikuje ul. Grota-Roweckiego z rondem w Żernikach na drodze 395 oraz ul. Buforową. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej stanowić będzie przedłużenie istniejącej już 13-kilometrowej drogi okalającej aglomerację wrocławską od strony południowo-wschodniej.

 

Zobacz: Biurowiec Carbon Tower we Wrocławiu

 

 

Pierwotnie planowano budowę całego odcinka od ul. Karkonoskiej do ronda w Żernikach. Jednak ze względu na przedłużające się procedury i protesty mieszkańców miejscowości Wysoka zadanie podzielono na dwa krótsze fragmenty – ten łączący ul. Grota Roweckiego z rondem w Żernikach na drodze 395 i ul. Buforową oraz z ul. Karkonoskiej do Buforowej.

 

Oprócz nowej trasy powstaną także chodniki, ścieżki rowerowe, ekrany akustyczne i pasy zieleni. Budowa 2,5 kilometrowego odcinka potrwa około 2 lata (2019-2022).

Marszałek województwa dolnośląskiego podpisał z wykonawcą umowę typu zaprojektuj i wybuduj. Pieniądze na budowę pochodzą z budżetu województwa dolnośląskiego oraz z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

 

Zobacz: Autostradowa obwodnica Wrocławia

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.