Wieża Mennica Legacy Tower gotowa

19.11.2020

Wieża Mennica Legacy Tower na warszawskiej Woli uzyskała prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Nowoczesny, 140-metrowy wieżowiec jest wysoce zaawansowany technologicznie.

 

Wieża Mennica Legacy Tower

 

Wieża Mennica Legacy Tower znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie i jest częścią kompleksu Mennica Legacy Tower. Kompleks jest wspólną inwestycją Golub GetHouse i Mennicy Polskiej S.A

140-metrowy wieżowiec wyróżnia elegancka i ponadczasowa architektura. Jego symbolem jest całkowicie przeszklone lobby o wysokości 12 m, w którym znalazła się m.in. ściana wodna o wysokości 9 m, umiejscowiona tuż za recepcją główną. Wykorzystano tu także naturalne materiały najwyższej jakości. Lobby wyłożono włoskim marmurem Rossa Verona Dark, natomiast posadzki – indyjskim granitem Shivakashi. Na ścianach trzonu budynku, w portalach i holach windowych zastosowano Travertino Romano, które znalazło swoją kontynuację również na piętrach zajmowanych przez najemców. Wieża Mennica Legacy Tower obsługuje 16 szybkobieżnych wind, zintegrowanych z systemami bezpieczeństwa, na które czas oczekiwania w godzinach szczytu wyniesie zaledwie 30 sekund.

 

Wieża Mennica Legacy Tower

 

 

Mennica Legacy Tower to budynek, który wyznacza całkowicie nowy standard na rynku nieruchomości nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nie ma obecnie na rynku nieruchomości komercyjnych równie zaawansowanego technologicznie budynku biurowego, w którym dostęp do poszczególnych funkcji kompleksu, zarządzanie windami czy komfortem pomieszczeń odbywa się za pomocą telefonu komórkowego. (…) Na etapie projektowym otrzymaliśmy najwyższą notę certyfikacji ekologicznej BREEAM – Outstanding. (…) Po czterech latach od rozpoczęcia pierwszych prac budowlanych otwieramy Mennica Legacy Tower dla działalności operacyjnej najemców – powiedział Piotr Turchoński – dyrektor realizacji inwestycji w Golub GetHouse.

Głównym najemcą wieżowca jest mBank, który na swoją nową główną siedzibę wynajął 45 600 m². Ponadto znajdą się tu biura Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej S.A., a także lokale handlowo-usługowe.

W ogólnodostępnych przestrzeniach miejskich otaczających budynek powstał pasaż, w którym posadzono m.in. drzewa z gatunku Liquidambar styraciflua (Ambrowiec balsamiczny). Ich wysokość wynosi ok. 8–9 m, a szerokość korony sięga 4 m. W ramach realizacji inwestycji przygotowano także zupełnie nowy fragment ulicy Waliców (pomiędzy ulicami Prostą a Pereca).

 

Wieża Mennica Legacy Tower

 

Mennica Legacy Tower

Kompleks biurowy o powierzchni 65 963 m² składa się z 140-metrowego wieżowca oraz 43-metrowego Budynku Zachodniego, oddanego do użytkowania w listopadzie 2019 r. Jego wyłącznym najemcą biurowym jest firma WeWork. Biura WeWork w Mennica Legacy Tower są największą „elastyczną powierzchnią” do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Kompleks Mennica Legacy Tower łączy w sobie wyjątkową architekturę, najnowsze technologie, funkcjonalność i wysokiej jakości materiały wykończeniowe. W obu budynkach inwestycji zastosowano zaawansowane rozwiązania technologiczne, zwiększające efektywność pracy systemów i zapewniające bezpieczeństwo, a także najnowsze technologie mobilne, umożliwiające użytkownikom komunikowanie się z systemami budynkowymi za pomocą dedykowanej aplikacji instalowanej na smartfonach. Inwestycja powstała zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”.

Wykonawcą inwestycji jest Warbud S.A. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein.

 

Kompleks zwyciężył w plebiscycie European Property Awards, wyłaniającym najlepsze projekty nieruchomościowe w całej Europie. Obiekt otrzymał tytuł najlepszej inwestycji w Polsce i w Europie w kategorii „Commercial High-Rise Architecture”.

 

Czytaj także:

Budynek Zachodni Mennica Legacy Tower gotowy

Wieżowiec Mennica Legacy Tower z wiechą

Podziemna konstrukcja Mennica Legacy Tower w Warszawie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.