Budynek Zachodni Mennica Legacy Tower gotowy

28.11.2019

W Budynku Zachodnim Mennica Legacy Tower znajdzie się największą „elastyczna powierzchnia” do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

 

 

Do użytkowania oddano Budynek Zachodni Mennica Legacy Tower, którego wyłącznym najemcą biurowym jest operator przestrzeni coworkingowych WeWork – będzie to największa w Europie Środkowo-Wschodniej „elastyczna powierzchnia” do wynajęcia. Budowa obiektu trwała 3 lata. Ukończono również budowę podziemnego garażu.

Mennica Legacy Tower jest inwestycją biurową realizowaną przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A. przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Składa się z Wieży o powierzchni 65 630 m² i wysokości 140 m i Budynku Zachodniego o wysokości 43 m. Ostatnią fazą inwestycji będzie oddanie do użytkowania Wieży, zaplanowane na jesień 2020 r. Rozpoczęto już prace aranżacyjne powierzchni mBank, głównego najemcy tego wieżowca. Prowadzone są też prace wykończeniowe w 12-metrowym lobby głównym oraz związane z zagospodarowaniem pasażu miejskiego przed i pomiędzy budynkami kompleksu, w tym nasadzenia drzew, m.in. z gatunku Liquidambar styraciflua (Ambrowiec balsamiczny), których wysokość osiąga ok. 8–9 m, a szerokość korony – 4 m. Drzewa przetransportowano ze szkółki w Anglii.

 

 

W obu budynkach zastosowano wysokiej jakości materiały wykończeniowe, zaawansowane rozwiązania technologiczne zwiększające efektywność pracy systemów i zapewniające bezpieczeństwo najemców oraz najnowsze technologie mobilne, umożliwiające użytkownikom komunikowanie się z systemami budynkowymi za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony. Inwestycja jako pierwszy wieżowiec w Polsce otrzymała ocenę na poziomie „Outstanding” w systemie certyfikacji BREEAM.

Projekt architektoniczny stworzyła pracownia Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein.

 

 

Przeczytaj też: Warbud buduje Mennica Legacy Tower w Warszawie

Najwyższe wieżowce w Warszawie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in