Węzeł Korczowa na autostradzie A4 oddany do ruchu

25.06.2014

Od dziś kierowcy podróżujący autostradą A4 mogą korzystać z węzła Korczowa. Został on wybudowany w ramach odcinka w. Przemyśl (Radymno) – Korczowa (granica państwa) realizowanego przez grecką firmę J&P AVAX. Ciąg główny tego odcinka A4 został udostępniony kierowcom 23 grudnia 2013 r.

Węzeł Korczowa to dwupoziomowy węzeł typu trąbka z włączeniem do drogi krajowej nr 4 poprzez rondo typu średniego.

PARAMETRY WĘZŁA KORCZOWA

prędkość projektowa

40-50 km/h

kategoria ruchu

KR6

łącznice P1

szerokości 6,0 m (łącznie z opaskami)

pas dzielący

z kostki betonowej, szerokości 4,0 m

promienie łuków poziomych

R=60–320 m

długość pasa włączania

250 m (bez klina)

długość pasa wyłączania

200 m (bez klina)

Węzeł Korczowa na autostradzie A4 to ostatni na terenie Polski i Unii Europejskiej węzeł komunikacyjny umożliwiający zjazd z autostrady A4 przed przekroczeniem granicy polsko-ukraińskiej. Stanowi bezpośrednie połączenie autostrady A4 z istniejącą drogą krajową nr 4, przez co pozwala wybrać alternatywną drogę podróżowania zaraz po przekroczeniu granicy. Jego lokalizacja będzie miała też niewątpliwie ogromny wpływ na rozwój terenów przygranicznych i powstawanie stref ekonomicznych.

 

 

Warte zaznaczenia jest także to, iż węzeł Korczowa będzie pełnił kluczową rolę w momencie, gdy oddany do użytkowania zostanie nowy terminal odpraw dla pojazdów osobowych na przejściu granicznym w Korczowej. Wówczas ruch pojazdów osobowych odbywał się będzie trasą główną autostrady A4, a ruch tranzytowy skierowany zostanie, poprzez węzeł Korczowa, na istniejący obecnie terminal odpraw.

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.