Uniwersalna złączka kanalizacyjna AWADUKT FLEX-CONNECT

25.06.2014

Firma REHAU wprowadza na rynek w Polsce nowy, innowacyjny system złączek kanalizacyjnych AWADUKT FLEX-CONNECT przeznaczonych do łączenia rur kanalizacyjnych wykonanych z różnych materiałów.

Często przy budowie sieci kanalizacyjnych występuje sytuacja, w której jest konieczność wykonania połączenia między istniejącą a nowo budowaną siecią kanalizacyjną. W takich sytuacjach wymuszona jest konieczność połączenia rur wykonanych z różnych materiałów. Nierzadko rury te nie są już dostępne lub w międzyczasie normy techniczne uległy zmianie i tego typu produktów już się nie produkuje, np. azbestobeton. W zasadzie jedynym rozwiązaniem jest budowa kosztownej studni w miejscu zmiany materiału sieci kanalizacyjnej.

Rozwiązaniem tego problemu jest złączka AWADUKT FLEX-CONNECT, która pozwala na bezproblemowe i zgodne z aktualnymi normami technicznymi połączenia materiałów różnych typów. Złączka ta wykonania jest z korpusu uszczelki z EPDM osłoniętego płaszczem z wysokoodpornego polipropylenu oraz osłonięta obejmą wykonaną ze stali szlachetnej.

 

 

Złączka pozwala na łączenie rur ze stali, kamionki, żeliwa, betonu, żelbetu, azbestu oraz z tworzyw sztucznych PVC-U/PP/PE/GRP o ściankach gładkich jak i strukturalnych w zakresie średnic od DN 110 do DN 630. Montaż złączki następuje za pomocą klucza dynamometrycznego pozwalającego na dokręcenie obejmy z odpowiednią siłą.

System zapewnia ponadto szczelność do 2,5 bar potwierdzoną laboratoryjnie, ma o 20% większą głębokość montażową w stosunku do systemów tradycyjnych oraz pozwala na oszczędność czasu na budowie. Dodatkowo w systemie zastosowano unikatową uszczelkę wykonaną z materiału Q-TE-C, która w przypadku występowania sączeń powoduje ich doszczelnienie poprzez zwiększenie swojej objętości.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in