Urząd Miasta Józefowa będzie przebudowany

13.08.2020

Urząd Miasta Józefowa przejdzie modernizację. Przebudowany zostanie istniejący budynek oraz dobudowane nowe skrzydło.

 

 

Projekt przebudowy budynku Urzędu Miasta Józefowa, a także budowy nowego skrzydła został przygotowany przez pracownię DEMIURG Project S.A. Architekci wzorowali się na stylu nadświdrzańskim, charakterystycznym dla okolicy.

Na przełomie XIX i XX w. miejscowość Józefów pełniła głównie funkcję letniska dla mieszkańców Warszawy. W okresie przedwojennym w Józefowie, jak i w innych miejscowościach zlokalizowanych wzdłuż tzw. linii otwockiej powstawały charakterystyczne drewniane budynki z bogato zdobionymi werandami.

– Drewniane świdermajery to znak rozpoznawczy okolicznej architektury. Stąd pomysł, aby wprowadzić elementy tego stylu do projektu przebudowy Urzędu Miasta Józefowa. Zaproponowaliśmy panele elewacyjne nawiązujące do tradycyjnych zdobień, a wejścia do budynku zostały uzupełnione o zadaszenia, tworząc w ten sposób nowoczesną interpretację tradycyjnej werandy – mówi Inga Rolek – główny architekt DEMIURG Project S.A.

Projekt zakłada rozbudowę i przebudowę obecnego budynku urzędu miasta wraz z wyburzeniem istniejącej części technicznej, a także budowę nowego skrzydła biurowego. Obie części, ułożone na planie litery „L”, połączy klatka schodowa. Osobom z niepełnosprawnościami dostęp do obiektu zapewni winda. Architekci mieli na uwadze dostosowanie obiektu do potrzeb instytucji, efektywne wykorzystanie przestrzeni oraz podniesienie komfortu pracowników i klientów urzędu. Forma budynku nawiązuje do istniejącego obiektu, zachowując charakterystyczne nadwieszenie piętra oraz rytmiczne podziały elewacji, ale zakłada też wyraźną zmianę wizerunku obiektu i podkreślenie reprezentacyjnego charakteru instytucji. W związku z tym wykonana zostanie elewacja wentylowana z perforowanych płyt, a wzór w panelach elewacyjnych będzie nowoczesną interpretacją tradycyjnych zdobień na budynkach w stylu nadświdrzańskim. Panele będą ruchome, dzięki czemu możliwa będzie regulacja natężenia światła docierającego do pomieszczeń biurowych. Wejścia do urzędu podkreślono poprzez zadaszenia nawiązujące bezpośrednio do świdermajerów znajdujących się w tej okolicy.

Inwestorem rozbudowy i przebudowy budynku jest Urząd Miasta Józefowa.

 

Przeczytaj też: Rozbudowa Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Plac Wolności w Łodzi będzie… zielony

Lublin rewitalizuje Park Ludowy. ZDJĘCIA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.